100 Yaşında İlk Doğum Günü

  • 09 Ocak 2018
  • 278 kez görüntülendi.
100 Yaşında İlk Doğum Günü

Niğde’nin Bor ilçesine bağlı Kemerhisar Kasabası’nda ikamet eden 1918 doğumlu bir asırı geride bırakan Nevriye Özcan’a Tepe Mahallesi Multarı Cumali Öz tarafından doğum günü düzenlendi.

Kemerhisar Kasabası Tepe Mahallesi Muhtarı Cumali Öz, mahallesinde ikamet eden 7 çocuk annesi 1918 doğumlu Nevriye (Ümmügülsüm) Özcan’a sahip çıkarak 100. yaş gününde doğum günü kutlaması yaptı. Acı tatlı anılarla bir asır ömrü geride bırakan Nevriye Özcan ilerlemiş yaşına rağmen bütün ihtiyaçlarını kendisi karışlayabiliyor. Asırlık Uluçınar Nevriye Özcan Kemerhisar Tepe Mahallesi Muhtarı Cumali Öz’ün organize ettiği, oğlu Mustafa Özcan, geline Hasibe Özcan, torunu Asım Tatyüz, komşusu Azize Gözen ile oğlu Serkan Gözen ve Gazeteci Abdurrahman Yılmaz’ın hazır bulunduğu  100’üncü yaş gününü pasta keserek ve mumları üfleyerek kutladı.

Yaklaşık 35 yıl önce eşini kaybeden Nevriye Özcan, 7 çocuğunu halı dokuyarak büyüttü.  Uzun süre koyun sesleyen Nevriye Özcan, yaylalarda süt, yoğurt, peynir ve kaymak üretip satarak, aynı zamanda Kemerhisar topraklarında yetiştirdiği ürenleri satarak ve el emeği göz nuru nakış nakış dokuduğu halıları satarak kimseye muhtaç olmadan 100 yıllık bir ömrü geride bırakmış.

Doğum gününde hoş sohbeti ile yaşamını anlatan Nevirye Özcan’ın hiçbir sağlık problemi bulunmuyor. Kendi ihtiyaçlarını tek başına karşılayabilen Nevriye Özcan, oğlu ve kızı ile birlikte iç içe yaşamını sürdürüyor. Bizde Kemerhisar’ın ulu çınarına sağlıklı huzur dolu çocuklarıyla birlikte güzel bir yaşam diliyoruz.

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Bu içerik korunmaktadır.