Acılı Baba Kaybolan Kızını Arıyor

  • 14 Şubat 2017
  • 560 kez görüntülendi.
Acılı Baba Kaybolan Kızını Arıyor

Niğde’de yaşayan 50 yaşındaki Hanifi Polat, evden kaçan kızını arıyor.

Eve gelmeyeceğini babasına mesaj olarak atan 17 yaşındaki kızı G.P.’den  14 gündür haber alınamıyor.  Baba Polat, Polis ve Jandarma ihbarda bulunduğunu ve kızının bir an önce eve gelmesini istiyor. Eşinin şeker ve tansiyon hastası olduğunu ve kızı için çok endişelendiğini belirten acılı baba, elindeki fotoğrafla kızını arıyor.

Baba Hanifi Polat, ‘‘Kızımdan 13-14 gündür haber alamıyorum. Polise de haber verdim onlar da haber alamıyor, ulaşamıyorlar. Kaçması için bir sebep yoktu. Ama Ankara’daki yurda gitmek istemediği için kaçtı. Gitmeden önce ben herhangi bir şey söylemedim. Bana gideceğini söylemedi. Beni 1 şubatta aradı gece 23.30’da, ‘ben yurda gitmeyeceğim’, dedi. Biz Niğde’den beraber bilet aldık. Ben kendisini Ankara’ya yurda bırakıp gelecektim. Ancak kendisinden haber alamadım. Daha sonra telefonu kapadı hiçbir şekilde kendisine ulaşamadım. Tanıdığım arkadaşlarına ulaşmaya çalıştım. Birkaç arkadaşı vardı onları aradım ama onların telefonu da kapalı ulaşamadım.’’dedi.

Kızının birileri tarafından saklandığını iddia eden baba Polat açıklamasının devamında şunları söyledi; ‘‘Benim kızımı bir yerde sakladıklarını düşünüyorum. Kendisine sesleniyorum. Çıksın evine gelsin. Hiçbir sorunumuz yok evine çıksın gelsin. Ankara’da muhasebe işine girmişti. Bir süre çalıştı. Ben, kızım gitme, dedim. Burada bir mahkemesi vardı. Kızlarla kavga etmiş. Ben kendisini açık öğretime yazdırmıştım. Okulunu bitirsin istedim ama o evden kaçtı. Ankara’da yakalanmış ondan sonra devlet bunu yurda yerleştirdi. Keçiören yurdunda 4 ay kaldı. Yurttan beni aradılar. Kavga ettiğini, yemek yemediğini söylediler. Bunun üzerine ben de yurttan izin aldım. Bizim yanımıza gelsin dedim. Annesini, ailesini özlemiş dediler. Ben kendisini ayın 2’sinde yurda teslim edecektim. Ama kendisi saat 11:30 da kaçtı. Bana mesaj gönderdi. Ben de kendisini bunu üzerine aradım. Bana geri gitmeyeceğini söyledi. ‘Bir arkadaşımın yanında kalacağım’, dedi. Bayan arkadaşım var dedi. Ben de konuşayım dedim. Ama konuşturmadı. Ondan sonra ne kendisinden ne de arkadaşından haber alamadık.  Annesi şeker hastası kendisi kızını merak ediyor.”diye konuştu. (İHA)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Bu içerik korunmaktadır.