“Bekçi Bile Emekli Oldu”

  • 06 Aralık 2017
  • 357 kez görüntülendi.
“Bekçi Bile Emekli Oldu”

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Bor ilçesinde 22 yıl önce temeli atılan havaalanın boş alanını gezdi. Gürer, “Dönemin Başbakanı Tansu Çiller tarafından 1996 yılında temeli atılan Niğde Havaalanında, o gün göreve başlayan bekçi bile emekli oldu ama bu süre içinde 1 tabela, 2 direk ve bekçi kulübesinden başka bir şey yapılmadı” dedi.

1995 yılında programa alınıp 1996 yılında temeli atılan havaalanın tabelasının önünde açıklama yapan Gürer, “Her seçim döneminde cumhurbaşkanı, başbakan ve bakanlar gelir, havaalanının seçimden sonra yapılacağını vaat eder. Ancak 22 yıldır havaalanı yapılmadı. Temelinin atıldığı gün göreve başlayan bekçi buradan emekli oldu gitti ama ne yazık ki havaalanı için hiçbir şey yapılmadı. Geriye 2 direk, bekçi kulübesi, bekçinin görev yaparken oturduğu boş ev ve bir tabela kaldı” diye konuştu.
Havaalanın, sanayinin gelişmesi, üniversitenin desteklenmesi, Niğde dışında yaşayan Niğdelilerin memleketlerine gelip gitmelerinin kolaylaştırılması anlamına geldiğini belirten Ömer Fethi Gürer, şu bilgileri verdi:
“Niğde Orta Anadolu’da tarım ve hayvancılığın geliştiği bir şehir. Yurtdışında çok sayıda hemşerimiz var. Üniversitemizde 28 bin öğrencimiz var. Öğretim üyelerinin buraya gelip gitmeleri, tıp fakültesi hayalinin gerçekleşmesinin yolu havaalanından geçiyor. Niğde ve Bor’da organize sanayi bölgelerimizde sanayi kuruluşlarımız var. Dericilikle ilgili sanayi tesislerimiz var. Yurtdışına ihraç ürünler gönderiliyor. Oradan gelen işadamları var. Sanayinin gelişmesi, organize sanayi bölgelerinin büyümesi, üniversitenin gelişmesi için bu bölgeye havaalanı açmak zorunlu ve ihtiyaçtır. İktidar, Aksaray, Niğde ve Konya’nın Ereğli ilçesine ortak havaalanı yapılacağı yönünde söz verdi. Ancak bu 3 bölgeyi de yıllardır oyalıyor. Burası için nüfusun havaalanı kapasitesini karşılamayacağı gibi yanlış bir kanı var. Niğde’nin nüfusu havaalanı için yeterlidir. Çünkü Rize’nin nüfusu Niğde’den küçük olmasına rağmen oraya havaalanı yapıldığına göre, Niğde’ye de tabii ki havaalanı yapılabilir.”


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Bu içerik korunmaktadır.