Bekleyen Astsubay Adaylarına Bir Açıklama Yapılmalı

  • 17 Şubat 2017
  • 396 kez görüntülendi.
Bekleyen Astsubay Adaylarına Bir Açıklama Yapılmalı

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer TBMMde yaptığı konuşmada Astsubay olmak için Türk Silahlı Kuvvetlerine başvuran, sınavları kazanıp kursu bitiren,15 Temmuz sonrası ise OHAL ile göreve başlatılmalarına izin verilmeyen Astsubay adaylarının durumunun ne olacağının açıklanmasını istedi.

Milletvekili Gürer, Konu ile ilgili Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’a verdiği yazılı soru önergesinde bakanlığın bu konuda herhangi bir çalışmasının bulunmadığını, yüzlerce aday için Hükümetin kesin bir açıklama yapması gerektiğini ifade etti.

Vekil Gürer şöyle konuştu; “15 Temmuz öncesi Türk Silahlı Kuvvetlerinde muvazzaf astsubay olmak için sınava giren, kurslarda başarılı olan ve atama beklerken OHAL’le göreve başlatılmayan adayların durumunun ne olacağı bizlere de sorulan sorudur. Millî Savunma Bakanlığına yazılı olarak sorduğum soruya Bakan; “Bakanlığımızca bu konuda bir çalışma yapılmamaktadır.” yanıtını verdi. Mağdurlarsa güvenlik soruşturması yapılsın ve hakkımız verilsin istiyorlar. Aylardır umutla yaşamaktan yorulduk diyenler var. Hükûmet bu konuda binlerce mağdurun kesin ve net bir şekilde durumlarını açıklamalıdır. Astsubay Temel Askerlik ve Astsubaylık Anlayışı Kazandırma Kursu mezunlarının aylar süren bekleyişine gerçekçi bir açıklama getirilmelidir. 15 Temmuz öncesi kurslarda başarılı olmuş, sınavı kazanmış, güvenlik soruşturması sonucunda da hakkında herhangi bir sorun çıkmamış olanların göreve başlamaları gerekmektedir.” Dedi. (Haber:Kuddusi Arslan)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Bu içerik korunmaktadır.