Bugün Öğretmenler Günü

  • 24 Kasım 2017
  • 409 kez görüntülendi.
Bugün Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bugün tüm Ülke genelinde olduğu gibi Niğde’de bir dizi kutlama etkinliği yapılacak.

Niğde’de 24 Kasım Atatürk’ün Milli Mektepleri Başöğretmenliğini kabulünün 89. Yıl dönümü kutlama programı bugün sabah saat 09.30’da Cumhuriyet Meydanında Niğde Milli Eğitim Müdürlüğünün Atatürk Anıtına konulmasıyla başlayacak.  Saat 10.00’da Niğde Kültür Merkezinde devam edecek kutlama programında Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapılacak. Protokol konuşmalarının ardından Aday Öğretmenler yemin töreni düzenlenecek. Oratoryo gösterisinden sonra Öğretmenler günü nedeniyle düzenlemem şiir yarışmasında birinci olan şiir okunacak. Müzik dinletisinden sonra ise emekli öğretmenler “Hizmet Şeref Belgeleri” takdim edilecek. Son olarak verilecek kokteyl ile Kültür Merkezindeki kutlamalar tamamlanacak.

FİDAN DİKME PROGRAMI

Niğde’deki 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri çerçevesinde saat 15.00’da Kayseri- adana Çevre Yolu Hıdırlık Mevkii Orman İşletme Müdürlüğünün ”Her Öğretmene Bir Fidan” etkinliği kapsamında fidan dikme töreni düzenlenecek. Bu etkinlikler dışında 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle tüm okullarda değişik kutlamalar gerçekleşmesi bekleniyor.

Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, 24 Kasım Atatürk’ün Milli Mektepleri Başöğretmenliğini kabulünün 89. Yıl dönümü kutlama programı tüm halkımızı davet etti.


(Haber: Kuddusi Arslan)


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Bu içerik korunmaktadır.