Cücü Beyi Yayla Şenlikleri Başlıyor

  • 19 Haziran 2017
  • 761 kez görüntülendi.
Cücü Beyi Yayla Şenlikleri Başlıyor

Bor İlçesine bağlı Balcı Köyünde geleneksel olarak gerçekleştirilen 2005 yılından bu güne kadar devam edilen “Cücü Beyi Yayla Şenlikleri düzenlenecek.

Bu yıl 12. cisi düzenlenen Cücü Beyi Yayla Şenlikleri programında bir çok etkinlik yer alacak. 25 – 26 Haziran 2017 günü başlayacak olan şenlik büyük ilgi görüyor.  Köyde düzenlenecek bayramlaşma ardından kabir ziyaretleri, ödüllü turnuva yarışmaları yapılacak.

Konu ile ilgili yazılı açıklamada bulunan Balcı Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu şunları söyledi: “Balcı Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu olarak yola çıktığımız ve siz değerli hemşerilerimizin güvenini ve desteğini her yıl artarak aldığımız moral ile yine bu sene 12.cisini gerçekleştireceğiz. Bu şenlikler neticesinde Bor nüfusuna kayıtlı 19.000 nüfuslu Cücülü hemşerilerimizle her sene en az 5000 civarında ailelerinden dönüşümlü kişileri göndererek Cücü Beyi Yayla Şenliğimiz muhteşem bir coşku ile kutlanmaktadır. Ayrıca Şenliğimize tüm Niğde halkımız davetlidir.” Açıklaması yapıldı.

Birinci gün buluşma ardında 2. Günü hakkında bilgiler veren dernek yönetimi.  2. Gün 26 Haziran 2017 günü Ödüllü turnuva yarışmaları ile start verileceği ve şenliğe sanatçı Hulusi Gökmeşe konseri damga vuracağı ifade edildi. Davet edilen çeşitli sanatçıları yanı sıra Tahir Uçar 2. Gün konser vererek sevenleri ile bir araya gelecek.

Konserler ardından protokol konuşmaları sonrasında, her sene merakla beklenen Cücü Beyi seçimi Balcı Köyünde heyecan yaratacak. Yapılan Cücü Beyi seçim ardından havaii fişek gösterileri ile eğlencelerin devam edeceği bildirildi. Balcı Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulunun yazılı yapılan açıklamaya göre; “Kupa sahibini bekliyor. 12. Ulusal Cücü Beyi Yayla Şenlikleri programımız kapsamında düzenlenecek olan voleybol turnuvamıza katılım için takımını oluşturan köylülerimiz Cücü Beyi ile irtibata geçebilir. Turnuvaya herkesin davet ediyoruz.” Açıklamasında bulunuldu. (Haber: Cüneyt ÖZDEMİR)

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Bu içerik korunmaktadır.