Engelli Çocuk Ödüldür

  • 04 Aralık 2017
  • 348 kez görüntülendi.
Engelli Çocuk Ödüldür

Ak Parti Niğde İl Başkanı Mahmut Peşin, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle yaptığı açıklamalarda; ’Engelli çocuk ceza değil, Allah’ın rızasını kazandıracak bir fırsattır’’ dedi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Ak Parti Niğde Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Temur ile İl Başkan Yardımcısı ve Sosyal Politikalar Başkanı Yasemin Bircan parti teşkilatı adına İl Başkanı Mahmut Peşin ve ailesini ziyaret etti. Peşin ailesinin engelli evlatları Ramazan Peşin’in pasta ve hediyelerle gününü kutlayan Ak Parti yöneticileri duygusal anlarda yaşadı.

Ziyaretten dolayı memnuniyetlerini dile getiren Ak Parti İl Başkanı Mahmut Peşin, ‘’Engelli çocuk ceza değil, Allah’ın rızasını kazandıracak bir fırsattır. Allah, Bakara Suresi’nde ‘Andolsun biz sizi biraz korku, açlık ve bir parça mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltmekle imtihan edeceğiz. Sabır gösterenleri müjdele!’ buyurmaktadır.” Dedi.

Yaptığı konuşma ile ziyaretçilerini duygulandıran Başkan Peşin, “Engelli çocuğa sahip olan kişiye bu bir ceza değil, bir ödüldür. Allah Ramazan’ımızı bize bir mükâfat olarak gönderdi. Hiçbir zaman içimizden ‘neden engelli ‘ sorusu geçmedi. O bizim için çok özel bir çocuktur. Evimizin bereketi ve Cennet anahtarıdır. Rabbimiz bize ne verdiyse emanet gözüyle baktık. Onunla çok güzel bir aile bağımız var. Eşim Mukaddes hanıma bu anlamda çok teşekkür ediyorum. Ne dara, sıkıntıya düştü, ne bunaldı. Sevgisi ile büyütmede onun çok büyük emeği var.” Şeklinde konuştu.

Mahmut Peşin, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle bizleri ziyarete gelen ve onurlandıran Kadın Kolları Başkanımız Gülsüm Temur ile İl Başkan Yardımcımız ve Sosyal Politikalar Başkanımız Yasemin Bircan Hanımefendi teşkilatımız adına ziyarette bulundular. Tüm teşkilatıma bu duyarlılığından dolayı şükranlarımı iletiyorum.” Diye konuştu.

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜNÜ KUTLUYORUM

Ak Parti İl Başkanı Mahmut Peşin, ayrıca 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ile ilgili olarak bir de kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Peşin yayınladığı mesajda; “15 yıldan beri engellilerimizle ilgili, eğitimden bakım hizmetlerine, istihdamdan ayrımcılığın önlenmesine kadar birçok alanda iyileştirmeler gerçekleştirilerek, engelli kardeşlerimizi topluma kazandırdık. Milletimizden aldığımız güç ile milletimizin ihtiyaç duyduğu alanlarda sosyal politikalar üretmeye devam edeceğiz. Bu düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyorum.” dedi.


(Haber: Umut Furkan Küçük)


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Bu içerik korunmaktadır.