Federasyondan Niğde’de Anma Tırmanışı

  • 27 Temmuz 2017
  • 431 kez görüntülendi.
Federasyondan Niğde’de Anma Tırmanışı

Türkiye Dağcılık Federasyonu Geçtiğimiz yıl Aladağlardaki Eğitim kampındaki tırmanış esnasında düşerek hayatını kaybeden Dağcılık Antrenörü Özgür Bodur’u düzenlenecek tırmanış etkinliği ile anacak.

Niğde Aladağlar’daki eğitim kampında tırmanış sırasında düşerek hayatını kaybeden antrenör Özgür Bodur’un anısına düzenlenecek olan “Özgür Bodur Aladağlar Dağ Geçişi ve Zirve Faaliyeti” 5 gün sürecek ve ayrıca bu anma programının geleneksel hale getirilmesi planlanırken zirve faaliyeti etkinliği 29 Temmuz Cumartesi günü başlayacak.

Dağcılık Federasyonu tarafından yapılan açıklamada   “Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından Özgür Bodur’un anısını yaşatmak üzere geleneksel hale getirilecek olan “Özgür Bodur Aladağlar Dağ Geçişi ve Zirve Faaliyeti”  29 Temmuz 2017 tarihinde saat 13:00’te TDF Mümtaz Çankaya Dağ Evi’nde Toplanılmasıyla başlayacak.

Özgür Bodur adına düzenlenecek Anma Töreni’nin ardından saat 15:00 Cimbar’da tören ve tırmanış gerçekleşecek. Akşam 20:00’de Özgür Bodur anısına slayt gösterisi düzenlenerek ilk gün etkinlikleri tamamlanacak. Ektkinlik ikinci gününde yani 30 Temmuz 2017 tarihinde saat sabah 09:00’da  Karagöl kampına hareket ile başlayacak ve burada kamp kurulacak.  Diğer günler ve program şöyle: 31 Temmuz 2017 08:00 Kamptan hareket, Yedigöller geçiş. 01 Ağustos 2017 08:00 Kamptan hareket, Direktaş Zirve. 02 Ağustos 2017 08:00 Kamptan hareket Emler ve Kızılkaya zirveleri (2 grup halinde). 03 Ağustos 2017 Sokulupınar Kamp alanı TDF Mümtaz Çankya Dağ Evinde Faaliyetin sona ermesi.

Aranan Şartlar ve Gereklilikler

Türkiye Dağcılık Federasyonu “Özgür Bodur Aladağlar Dağ Geçişi ve Zirve Faaliyeti”  etkinliğine katılmak isteyenlere için aranacak şartları ise şöyle belirledi:  Yaz gelişim eğitimini tamamlamış olmak, emniyet kemeri ve kask bulundurmak, yaz şartlarında faaliyet yapabilecek ekipman ve malzemeye sahip olmak. Faaliyete katılacak tüm sporcular yanlarında 2017 yılı vizeli lisanslarını getirmeleri gerekiyor. Lisanslardaki Kulüp isimleri ve lisans numaraları katılımcıların kontrol edildikten sonra faaliyete kabul edilecek. Federasyon tarafından görevliler haricindeki sporculara herhangi bir ödeme yapılmayacaktır. Sporculara ödemeleri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri tarafından veya kulüplerin kendi bütçelerinden yapılabilir.

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Bu içerik korunmaktadır.