HÜKAGED Meslek Kursları ile İstihdama Kapı Açıyor

  • 05 Temmuz 2017
  • 224 kez görüntülendi.
HÜKAGED Meslek Kursları ile İstihdama Kapı Açıyor

Hüdavend Hatun Kadın Çocuk ve Gençlik Derneği Başkanı Fatma Büyükakkaş 1 Eylül 2016 tarihinde başlayan “Kadınlar Üretiyor” projeleri hakkında bilgiler verdi.

Büyükkakkaş; “Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti destekli Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca kabul edilen Niğde Milli Eğitim ve Halk Eğitim müdürlüğünün katkılarıyla Eylül 2016 tarihinden bu güne Hüdavend Hatun Kadın Çocuk ve Gençlik derneğimizce yürütülen “Kadınlar Üretiyor” projesi 25 kursiyer bayanın hazır giyim kursu alarak meslek sahibi olmalarına destek olmaktadır.” Dedi.

Hüdavend Hatun Kadın Çocuk ve Gençlik Derneği Başkanı Fatma Büyükakkaş, kursların devam edeceğini ifade ederek 25 kursiyerin meslek sahibi olmaları yolunda adım attıklarını belitti. Dernek bünyesinde Devam edecek olan kurslar hakkında bilgiler veren Büyükakkaş şöyle devam etti; “Ağustos ayı içerinde girişimcilik kursu, çalışma hayatına hazırlık kursları, konferanslarla proje devam edecektir. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yetkililerince proje uygulamasının tematik incelemesi gerçekleştirilerek başarılı yürütülen proje  takdire şayan bulunmuştur. En önemli hedefimiz 25 kursiyerin meslek  edindikleri  kurslar sonunda işgücüne  kazandırmaktır.”(Haber: Cüneyt ÖZDEMİR)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Facebook
Döviz Bilgileri

DOLAR

Alış: 3,7579

Satış: 3,7586

EURO

Alış: 4,6648

Satış: 4,6669

ALTIN

Alış: 1.041,64

Satış: 1.061,95

BORSA

BİST-100

$11.224

Sizden Gelen Yorumlar