İYİ Gençlik: “Takipçisi Olacağız”

  • 20 Şubat 2018
  • 204 kez görüntülendi.
İYİ Gençlik: “Takipçisi Olacağız”

İYİ Parti Niğde İl Gençlik Kolları önceki gün kadına şiddet ve istismar konularına yönelik bir açıklaya yaptı.

Geçtiğimiz hafta Sonu Niğde Yeni Çarşı Şadırvan Parkı önünde İYİ Parti Niğde İl Başkanı Ethem Kürşat Akdemir’in başkanlığında gerçekleştirilen basın açıklamasına İYİ Parti Niğde İl Gençlik Kolları üyelerinin yanı sıra vatandaşta ilgi gösterdi.

Parkta toplanan kalabalığa ve basın mensuplarına seslenen İYİ Parti Niğde İl Başkanı Ethem Kürşat Akdemir açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “ Bildiğiniz üzere son zamanlarda ülkemizde çocuk istismarı ve kadına şiddet hızla artmış ve yaygınlaşmıştır. Ne yazık ki bu durum ülkemizde neredeyse normal bir durum gibi algılanmaktadır. Her geçen gün yeni bir çocuğa istismar ve kadına şiddet haberleriyle içimiz kararmakta, yüreğimiz yanmaktadır.

2017 yılında; 337 kadın öldürülürken, 314 çocuk cinsel istismara, 246 kadın ise cinsel şiddete uğramıştır. Kadın cinayetlerinin tümü OHAL döneminde gerçekleşirken, bir çok kadın koruma tedbiri olmasına rağmen öldürülmüştür. Bir özgürlük ülkesinde yaşamamıza rağmen, neredeyse bütün illerimizde kadın sığınma evleri bulunmaktadır ve ne yazık ki bu durum bütün olayı özetlemektedir. Geçtiğimiz yıllarda Özgecan Aslan olayı ile ülkemiz yasa boğulmuştur. Yaklaşık 1 ay önce İstanbul’da bir hastanede 12-18 yaş aralığında 115 çocuğun hamile olduğu tespit edilmiştir. Ülkemiz ve milletimiz henüz bu olayın şokunu atlatamamışken, 4 yaşında bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunulduğu haberini aldık. Hepimiz çocuk olduk, hepimizin çocukları var kardeşleri var, artık istismar ve kadına şiddet haberleri almak istemiyoruz. Niğde halkını bu konuda duyarlı olmaya sevk ediyorum.

Bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyerek kenara çekilmeyin, bu olayların hepimizin başına gelebilir, yol yakınken ayaklanın ve sesinizi duyurun. Sanmasınlar ki bu olayların üzeri kapanacak. İyi parti olarak kadına şiddet ve cinsel istismar olaylarının her zaman yakın takipçisi olacağız.  İyi parti gençlik kolları olarak, her zaman kadınlarımızın ve çocuklarımızın haklarını savunacağımıza buradan söz veriyorum. Bizler, bir kadının ve çocuğun çıkaramadığı ses olmak zorundayız. ‘Çocuk Susar, Sen Susma’ sloganı ile ekip arkadaşlarımızla birlikte gece uyumadan, gündüz yorulmadan bu konu hakkında her zaman çalışmalar yapacağız. Çocuk demek yarın demektir, yarının umutları çocuklardır, geleceğimizi oluşturanlar, hep çocuklar olacaklardır, bu yüzden çocuklara her zaman iyi ve saygılı davranmalıyız, çünkü ne kadar kötü davranırsak geleceğimiz o kadar kötü olacaktır.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Bu içerik korunmaktadır.