Necmi Pişkin, Öğrencilere Deneyimlerini Anlattı

  • 15 Mart 2017
  • 309 kez görüntülendi.
Necmi Pişkin, Öğrencilere Deneyimlerini Anlattı

Ömer Halisdemir Üniversitesi Niğde Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümü konuğu Necmi Pişkin’di. Türkiye Gazeteciler Federasyonu Onur Kurulu Asilk Üyesi, Niğde Gazeteciler Cemiyeti Eski dönem başkanlarından, Bor Fm kurucusu ve hali hazırda Niğde FM işletmecisi olan deneyimli radyocu Necmi Pişkin Ömer Halisdemir Üniversitesi Radyo ve Tv Programcılığı bölümü proje paydaşlığı kapsamında mesleki deneyimlerini öğrencilerle paylaşmak üzere konuşma yaptı.

Proje paydaşı olarak Üniversite Derbent Kampüsü konferans salonunda, Pişkin kısa mesleki özgeçmişini paylaşarak başladığı konuşmasında Radyo yayıncılığına ve medyaya nasıl adım attığını, Radyoculuk mesleğinin teknik, program ve diğer departman hizmetleri hakkında teknik ve saha tecrübelerini anlattı. Yasal mevzuatlar, Telif hakları ve yayıncılık ilkelerini öğrencilere aktaran Pişkin, “Biz alaylı olarak başladık, teknik ve eğitim donanınımız yoktu, çalışarak deneyim kazanarak dene-yanıl yöntemiyle aşama kat ettik.” Dedi.

Radyoculukta 22 yılı geride bırakan Pişkin konuşmasının son bölümünde ; “Ama şunu açıkça ifade ediyorum okuyun bol bol okuyun özellikle sunucu olmak isteyen arkadaşlarımız çok okumalı, çok dinlemeli, eğitimli olmak bu meslekte artık olmazsa olmaz yeteneğinizi eğitiminizle taçlandırınız.” Şeklinde konuştu. (Haber: Kuddusi Arslan)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Facebook
Döviz Bilgileri

DOLAR

Alış: 3,7802

Satış: 3,7808

EURO

Alış: 4,6254

Satış: 4,6264

ALTIN

Alış: 1.039,75

Satış: 1.060,02

BORSA

BİST-100

$10.729

Sizden Gelen Yorumlar