Okur Yazarlık Seferberliğine Kadın Eli

  • 22 Şubat 2018
  • 318 kez görüntülendi.
Okur Yazarlık Seferberliğine Kadın Eli

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek’in Eşi Dr. Çiğdem Şimşek hanımefendi, Okur Yazarlık Seferberliği kapsamında başlatılan kurslara ziyarette bulunarak kursiyerler ile sohbet etti.

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek’in Eşi Hanımefendi Dr. Çiğdem Şimşek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Eşi Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerinde başlatılan okuryazarlık seferberliği kapsamında Niğde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde açılan kursları ziyaret etti.

KURSUYERLER İLE SOHBET

Gerçekleştirilen ziyarette Halk Eğitim Müdürü Mehmet Altunok’tan  okuryazarlık seferberliği kapsamında faaliyet gösteren kurslar, kurs saatleri, kursiyer sayısı gibi konularda bilgi alan Vali Yılmaz Şimşek’in Eşi Dr. Çiğdem Şimşek, kursiyerlerle sohbet ederek; kursiyerlere, kurslara gösterdikleri ilgi ve gayretten dolayı teşekkür etti.

ÖNEMLİ MESAJLAR

Ziyarette, Çocukların geleceği için mutlaka kadınların okuryazar olması gerektiğinin altını çizen Dr. Çiğdem Şimşek, “ Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan’ın ülke genelinde başlattığı okuryazarlık seferberliğine Niğde olarak ilk günden itibaren destek verdik. Çünkü özellikle kadınlarımızın okuryazar olması bizler için çok önemlidir” dedi.

KURSLAR AÇILMAYA DEVAM EDİLECEK

Kurslara müracaatların yalnızca Halk Eğitim Müdürlüğü ile sınırlı olmadığını vurgulayan Dr. Çiğdem Şimşek; “Vatandaşlarımız, Halk Eğitim Merkezlerimize, okullarımıza, Muhtarlıklarımıza ve diğer resmi kurumlarımıza müracaat etmeleri durumunda bulundukları mekânlarda okuma yazma kursları açılmaya devam edecektir” şeklinde konuştu.

Daha sonra Valimizin Eşi Dr. Çiğdem Şimşek, Halk Eğitim Merkezinde faaliyet gösteren diğer kursları gezerek kursiyerler tarafından yapılan elişi ürünleri inceledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Bu içerik korunmaktadır.