Pendikli Gazetecilerden Niğde’ye Vefa Ziyareti

  • 20 Mart 2018
  • 138 kez görüntülendi.
Pendikli Gazetecilerden Niğde’ye Vefa Ziyareti

Pendikspor’un deplasman maçını izlemek için Niğde’ye giden yerel gazeteciler Pendik’in eski kaymakamı ve şu anki Niğde Valisi Yılmaz Şimşek’i, ve Şehit Ömer Halisdemir’in kabrini ziyaret ettiler.

Pendikspor’un deplasman maçını izlemek için geçtiğimiz hafta sonu Niğde’ye gelen yerel gazeteciler Pendik’in eski kaymakamı ve şu anki Niğde Valisi Yılmaz Şimşek’i makamında ziyaret etti. Gazeteciler 15 Temmuz gecesi darbeci general Semih Terzi’yi gözünü kırpmadan öldürerek darbe girişiminin seyrini değiştiren kahraman şehit Ömer Halisdemir’in kabrini ziyaret ederek vefalarını gösterdi.

GAZETECİLER  VALİ ŞİMŞEK’İ  UNUTMADI
Maçtan bir gün önce Niğde’ye gelen gazeteciler,  kısa süre içinde herkesimle olduğu gibi  Pendikli yerel gazeteciler ile iyi iletişim kuran Vali Yılmaz Şimşek’i unutmayarak ziyaret ettiler. Yapılan ziyarette Vali Şimşek’in ilgisi alakası ve misafirperverliği karşısında memnun kalan gazeteciler, İki gün boyunca Vali Şimşek’in kendilerine tahsis ettiği araç ve görevli ile Niğde’nin tarihi yerlerini gezme fırsatı buldular.

ÖMER HALİSDEMİR’E VEFA
Gazeteciler ilk ziyaretini  15 Temmuz hain FETÖ darbe girişiminin seyrini hayatı pahasına değiştiren kahraman Astsubay Ömer Halis Demir’in adına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan şehit Astsubat Ömer Halisdemir Kültür Merkezini ziyaret ettiler.

Burada Ömer Halisdemir’in ağabeyi Doğan Halisdemir ile görüşen gazeteciler, Doğan Halisdemir’in, Ömer Halisdemir’e  olan tıpa tıp benzerliği karşısında şaşkına döndüler.

Bir süre gazetecilerle görüşen Doğan Halis Demir, şehit kardeşi adına yaptırılan kültür merkezi hakkında gazetecilere bilgi verdi . Gazeteciler burada Kahraman astsubay Ömer Halisdemir’in kabrini giderek’ duaalar edip, vefalarını gösterdiler.

NİĞDE’NİN TARİHİ YERLERİNE ZİYARET
Gazeteciler bu ziyaretlerin sonrasında günü değerli geçirmek adına Niğde’nin tarihi yerlerinden başta Gümüşler Manastırı, Niğde kalesini tarihi Camilerini ve yerlerini ziyaret ederek birinci günü böylece tamamladılar.

NİĞDESPOR PENDİKSPOR MAÇI İZLENDİ
Ziyaretin son günü ise, gazetecileri Niğde valisi Yılmaz Şimşek ile birlikte Pendikspor’un deplasmanda karşılaştığı  Niğdespor maçını izlediler. Karşılaşma Niğdespor’un 3-0’lık üstünlüğü ile sona erdi. Maçın ardından gazeteciler Niğde Valisi Yılmaz Şimşek’e “Gösterdiğiniz, ilgi, alaka ve misafirperliklerinden dolayı biz kendimizi Pendik’te hissettik ” diyerek teşekkür ettiler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Bu içerik korunmaktadır.