Sanatçının Tarihe Saygısızlık İsyanı

  • 02 Ağustos 2017
  • 601 kez görüntülendi.
Sanatçının Tarihe Saygısızlık İsyanı

Ressam Safa Büte Bahçeli beldesinde bulunan tarihi eserlerin çöplük haline geldiğini ifade ederek sosyal paylaşım hesabından açıklama yaptı.

Büte; “ Burası Bahçeli deki meşhur Roma Havuzu, hani şu Kiloapatra’ nın süt banyosu yaptığı söylenen havuz. Son hali yürekler acısı, Bahçeli Belediyesi, Niğde müzesi artık kimin üzerine vazife ise, gönlünüz rahat mı? Gönlünüzü bilmem ama koltuklarınızda rahat olduğunuzdan çok eminim.” dedi.

Son zamanlarda tarihi mekanların bulunduğu bölgelerde kontroller yapılmadığı ve bölgede piknik yada gezi için gelen vatandaşların çöp yığınları haline getirildiğini söyleyen Ressam Safa Büte: “ Ya kardeşim aldığınız maaşı helalinden hak edin. Sizin öncelikli vazifelerinizden biri bu tür tarihi mekanları koruyup kollamak. Tabi oraları çöplük haline getirenleri de kınıyorum. Yazık çok yazık, Niğde’ ye bu görüntüler hiç yakışmıyor. Bizleri daha fazla utandırmayın ve aldığınız maaşın hakkını verin ya da koltugunuzu görevini hakkıyla yapanlara bırakın.” açıklamasında bulundu. (Haber: Cüneyt ÖZDEMİR)


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Bu içerik korunmaktadır.