TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

  • 06 Aralık 2017
  • 150 kez görüntülendi.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

T.C.

NİĞDE

2. İCRA DAİRESİ

2017/4139 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Niğde İl, Merkez İlçe, 154 Ada, 57 Parsel, ULUAĞAÇ Mahalle/Köy, Suludere Mevkii, Niğde ili mmerkez ilçe uluağaç köyü 154 ada 57 parseldeki taşınmazın yüzölçümü 35139,08 m2 olup tarla vasfındaki taşınmaz buğday nohut ekimi yapılan kıraç tarım arazisidir.Toprak yapısı kumlu tınlı olup %3-8 eğimlidir.Tarla vasfında bulunan taşınmazsın 2/3 hissesi satılacaktır

Adresi                          : Niğde İl, Merkez İlçe, 154 Ada, 57 Parsel, ULUAĞAÇ

Yüzölçümü                  : 35.139,08 m2

Arsa Payı                     : Dosyasında

İmar Durumu             : Dosyasında

Kıymeti                        : 47.226,82 TL

KDV Oranı                 : %18

Kaydındaki Şerhler    : Diğer : null

  1. Satış Günü : 12/01/2018 günü 14:30 – 14:40 arası
  2. Satış Günü : 08/02/2018 günü 14:30 – 14:40 arası

Satış Yeri                      : NİĞDE BELEDİYE MEZAT SALONU

———————————————————————————————————————–

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/4139 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/12/2017


BASIN NO: 650


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Bu içerik korunmaktadır.