TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

  • 23 Şubat 2018
  • 160 kez görüntülendi.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

NİĞDE

2. İCRA DAİRESİ

2017/174 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Niğde İli Merkez İlçesi Aktaş Köyü, Şarbeli mevkii, 161 Ada, 14 parsel de kayıtlı arsa vasfındaki taşınmaz üzerinde 50,00M2 oturum alanı 2 katlıyarıminşaat bulunmaktadır.Binanınbrüt alanı 108,00M2 ve net alan 92,00M2 dir.Binanın zemin katındasalon ,WC ve teras 1. katındaise 2 oda ,banyo ve teras bulunmaktadır.Binanın ahşap oturmaçatısımevcuttur.Dış cephesisıvasızdır, iç cephesikısmen alçı ve sıvayapılmıştır.binada başka bir imalat yapılmamıştır.Su,eletrik ve telefon gibi alt yapı hizmetlerindenyararlanmaktadır.Etrafında yapılaşma mevcuttur. 3. Sınıf A grubuyapıdadır.Yapı yıpranma payı %4 ,Binanınyapı ve tesisat eksikliği %60 dır.Bina 0-3 yıllıktır.

Adresi           :Niğde İli Merkez İlçesi, Aktaş Köyü, 161ada ,14 parselde kayıtlı taşınmaz.

Yüzölçümü  : 501,77 m2       – Arsa payı: Tam     –İmar Durumu            : Ayrık nizam 2 kat imar alanındadır.

Kıymeti: 78.958,57 T L  –KDV Oranı         : %18 –Kaydındaki Şerhler  : Tapudaki gibi

1. Satış Günü : 10/04/2018 günü 14:30 – 14:35 arası

2. Satış Günü : 09/05/2018 günü 14:30 – 14:35 arası

Satış Yeri     : Belediye mezat salonu -Niğde/ Merkez

———————————————————————————————————————–

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/174 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/02/2018


BASIN NO: 82

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Bu içerik korunmaktadır.