TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

  • 20 Ekim 2017
  • 356 kez görüntülendi.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

NİĞDE

1. İCRA DAİRESİ

2016/7105 ESAS

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Niğde Merkez Burhan Mahallesi 262 ada, 50 parsel 25 nolu dükkan olup, bilirkişi raporuna yapı zemin,normal 2 kat ve üzeri çekme kattır. Zemin ticari, üst katlar meskendir. Dışı sıvalı boyalıdır. Ahşap oturtma çatılıdır.Yol,su,elektrik gibi alt ve üst yapı hizmetlerinden yararlanır. Valilik,Belediye hizmet binası, diğer kamu kurumları ile çarşı ve pazara yaklaşık 400-1000 metre kadar mesafededir. Eski sanayi çarşısına (oto tamirhaneleri, mermer ve hızar atölyeleri bulunduğu) yaklaşık 50-400 metre mesafededir. Ana taşınmazın zemin katında 25 nolu bağımsız bölüm dükkan olup net kullanım alanı 27,40 m2’dir. Dükkan cephesi 3,50 metre olup demir doğrama, korkuluklu camekandır. Üzeri yağlı boyalıdır. Dükkanın iç-dip kısmı pvc doğrama ile ayrılıp yemek yapım bölümleri yapılmıştır. Duvarlar normalı savalı badanalı, bir kısmı seramik kaplıdır. Zemin karodur. Pvc doğramadan soyunma-tuvalet bölümü vardır. Elektrik ve suyu vardır. Isıtma müstakil kombili, doğalgazlı, kaloriferlidir. Taşınmaz 26 nolu dükkanın ara duvarı kaldırılmak suretiyle müşterek kullanıldığı görülmüştür. 3.sınıf B grubu yapıdır.Yıpranma payı %25’tir.

Adresi                          : Burhan Mah.Özge Sok.Şems Apt. Dış kapı no:31 Dükkan kapı no:(1E)

Yüzölçümü                  : Ana taşınmazın tapu kaydında yüzölçümü 592,95 m2 olup, satışa konu

meskenin yüzölçümübilirkişi raporuna göre 27,40 m2’dir.

Arsa Payı                     : 4/142

İmar Durumu             : Bitişik nizam 5 kat konut alanı olarak imar planında gözükmektedir.

Kıymeti                        : 25.000,00 TL

KDV Oranı                 : %18

  1. Satış Günü : 30/11/2017 günü 10:00 – 10:05 arası
  2. Satış Günü : 25/12/2017 günü 10:00 – 10:05 arası

Satış Yeri                : NİĞDE BELEDİYE BAŞKANLIĞI MEZAT SALONU MERKEZ/NİĞDE

———————————————————————————————————————–

2 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Niğde Merkez Burhan Mahallesi 262 ada, 50 parsel 26 nolu dükkan olup, bilirkişi raporuna yapı zemin,normal 2 kat ve üzeri çekme kattır. Zemin ticari, üst katlar meskendir. Dışı sıvalı boyalıdır. Ahşap oturtma çatılıdır.Yol,su,elektrik gibi alt ve üst yapı hizmetlerinden yararlanır. Valilik,Belediye hizmet binası, diğer kamu kurumları ile çarşı ve pazara yaklaşık 400-1000 metre kadar mesafededir. Eski sanayi çarşısına (oto tamirhaneleri, mermer ve hızar atölyeleri bulunduğu) yaklaşık 50-400 metre mesafededir. Ana taşınmazın zemin katında 26 nolu bağımsız bölüm dükkan olup net kullanım alanı 26,88 m2’dir. Dükkan cephesi 3,00 metre olup demir doğrama, korkuluklu camekandır. Üzeri yağlı boyalıdır. Dükkanın iç-dip kısmı pvc doğrama ile ayrılıp yemek yapım bölümleri yapılmıştır. Duvarlar normalı savalı badanalı, bir kısmı seramik kaplıdır. Zemin karodur. Pvc doğramadan soyunma-tuvalet bölümü vardır. Elektrik ve suyu vardır. Isıtma müstakil kombili, doğalgazlı, kaloriferlidir. Taşınmaz 25 nolu dükkanın ara duvarı kaldırılmak suretiyle müşterek kullanıldığı görülmüştür. 3.sınıf B grubu yapıdır.Yıpranma payı %25’tir.

Adresi                          : Burhan Mah.Özge Sok.Şems Apt. Dış kapı no:31 Dükkan kapı no:(1G)

Yüzölçümü                  : Ana taşınmazın tapu kaydında yüzölçümü 592,95 m2 olup, satışa konu

meskenin yüzölçümübilirkişi raporuna göre 26,88 m2’dir.

Arsa Payı                     : 4/142

İmar Durumu             : Bitişik nizam 5 kat konut alanı olarak imar planında gözükmektedir.

Kıymeti                        : 25.000,00 TL

KDV Oranı                 : %18

  1. Satış Günü : 30/11/2017 günü 10:15 – 10:20 arası
  2. Satış Günü : 25/12/2017 günü 10:15 – 10:20 arası

Satış Yeri                 : NİĞDE BELEDİYE BAŞKANLIĞI MEZAT SALONU MERKEZ/NİĞDE

———————————————————————————————————————–

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/7105 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/10/2017

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.


Basın No:554


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Bu içerik korunmaktadır.