TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

  • 22 Mayıs 2018
  • 177 kez görüntülendi.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
NİĞDE
2. İCRA DAİRESİ
2017/202 TLMT.

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Niğde İl, Merkez İlçe, 2022 Ada, 7 Parsel, HIDIRLIK Mahalle, 254,41 m2, Kargir Dükkan ve Arsası nitelikli. Zeminde imalathane, asma katında olduğu, Net kullanım alanının (asma kat dahil) 243,36 m2 olduğu görülmüştür. Cam atolyesi olarak kullanılan dükkanın zemini grobeton, duvarlar kaba sıva üzerine ince sıva ve subazlı plastik boyalıdır. Dükkkanın dışarıya bakan cephesi demir doğrama camekandır. Binanın üzerinde oluklu saç levhalı çatı vardır ve binanın yaklaşık ve tahmini 16-20 yaş gurubu olduğu değerlendirmektedir. Niğde il merkezi olarak değerlendirilen Valilik binasına 3900 mt. D-805 kodlu Niğde – Kayseri devlet yoluna 80 mt. kuşuçuşu mesafede, atasanayi içerisinde bulunmaktadır. Belediyenin ve diğer kamu kurumu vasfı taşıyan kurumların sunduğu alt yapı hizmetlerinden tümüyle faydalanmaktadır. Bina betonarme karkas olarak inşa edilmiştir.
Adresi : Niğde ili Merkez Hıdırlık Mah. 2022 Ada 7 Parsel
Yüzölçümü : 254,41 m2
İmar Durumu : Bitişik nizam Hmaks:10,50 mt. Küçük sanayi alanı niteliğinde, kuzeybatı cephesinde 10 mt yol geçtiği görülmüştür
Kıymeti : 340.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibi
1. Satış Günü : 02/08/2018 günü 14:30 – 14:35 arası
2. Satış Günü : 04/09/2018 günü 14:30 – 14:35 arası
Satış Yeri : Niğde Belediyesi Mezat Salonu
—————————————————————————————————————-
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/202 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/05/2018
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.


BASIN NO:302


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!