Nigdemiz.com
buy Instagram followers

Aydoğan: Kimse Türk Milletini Tehdit Edemez

  • 08 Ekim 2019
  • 350 kez görüntülendi.
Aydoğan: Kimse Türk Milletini Tehdit Edemez

CHP Niğde Belediye Meclis Üyesi Erdal Aydoğan, Amarika Başkanı Trump’ın Türkiye üzerine söylediği tehdit dolu sözleri üzerine “Kimse Türk Milletini tehdit edemez” diyerek bir basın açıklaması yayımladı.

Türk Milleti tarihi boyunca bu dünyada söz sahibi olmuş ve olmaya devam eden bir millet olduğunu hatırlatan CHP Niğde Belediye Meclis Üyesi Erdal Aydoğan “Türk milletinin tarihine bakınca görülecektir ki devletler kurmuş bir yüce millettir. Tarihi Askeri zaferlerle dolu şanlı bir millettir. Türk milleti tarihi boyunca mazlum milletlerin yanında olmuş, yardım elini her zaman uzatmış yüce bir millettir. Hiçbir zaman tutsak yaşamamış, bir devletin çatısı altına girmemiş, bağımsızlık aşkıyla yanıp tutuşan, mandayı kabul etmeyen,  varoluşu boyunca da maddiyata değil manevi değerlere önem veren bir millet olmuştur.

Ülkemizin dört bir yanı yabancı devlet askerlerle  işgal edilmişken , yabancı askerlerin süngüleri önünde dimdik durmuş Ulusal Kuruluş mücadelesini başlatmış ve ülkesini yabancı askerlerde temizlemiş bir millettir. Türk Milleti tarihi boyunca kendi toprağını, sınırlarını tehdit eden başta terör örgütleri olmak üzere diğer unsurlara karşı meşru savunma hakkını kullanmış ve kullanmaya devam edecektir. Sınır komşumuz başta Suriye olmak üzere diğer devletlerin sınırları içerisinde Ülkemizin bütünlüğünü tehdit eden unsurları temizlemesi meşru savunma hakkı kapsamındadır. Bu nedenle başta dengesiz ve gereksiz ABD Başkanı olmak üzere kimse Türkiye Cumhuriyeti Devletini tehdit edemez, parmak sallayamaz.

Herkes haddini bilecek !!! Türk milletinin tarihini unutmayacaktır.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!