24 HAZİRAN ÇOK ÇETİN GEÇECEK - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

24 HAZİRAN ÇOK ÇETİN GEÇECEK

  • 21 Mayıs 2018
  • 570 kez görüntülendi.
24 HAZİRAN ÇOK ÇETİN GEÇECEK

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. dönem milletvekili seçimleri için partiler Niğde’de aday belirleme sürecini tamamladı.

Niğde’den toplam 3 Milletvekili’nin çıkacağı bu kıyasıya yatışmada İlk aday belirleme sürecini tamamlayan Cumhur İttifakın ortağı olan Parti MHP oldu. Hemen ardından CHP ve Saadet Partisi, AK Parti ve son olarak İYİ Parti kesin adaylarını açıkladı.

AK PARTİ’DE ESK VEKİLLER YOK

İktidar Partisi AK Parti bu seçimlerde eski vekillere yer vermeyerek adayları tamamen değiştirdi. Buna göre Ak Parti’nin Niğde Milletvekili Adayları ise 1. Sıra Yavuz Ergün, 2. Sıra Selim Gültekin, 3. Sıra ise Sedat Çağlar oldu.

İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

İYİ Partide adaylık belirleme süreci de dün tamamlanırken İYİ Partinin 1. Sıra adayı Vedat Bayram, ikinci sıraya Naim Erem, 3. Sıraya ise Naim Erem oldu. Bu seçimlerin en kritik partisi olan İYİ Parti’nin ise nasıl bir seçim programı gerçekleştireceği ise henüz netlik kazanmadı.

CHP, DP ve Saadet Partisi’yle Millet ittifakını gerçekleştiren İYİ Parti’de 27 dönem Niğde milletvekili aday isimleri en az AK Parti’nin aday listesi kadar merak edilen konuların başında geldi.

MHP İLK AÇIKLAYAN OLDU

MHP geçtiğimiz gün yapılan açıklama ile kesin aday listesini açıkladı. Buna göre MHP’nin Niğde Milletvekili Adayları 1. Sıradan Alaaddin Sonat, 2. Sıradan İbrahim Uluçay ve üçüncü sıradan ise Avukat Murat Fahri Ertul oldu. MHP’nin adayları bu belirlemenin ardından seçim ofisi ve diğer çalışmalarına da hız verdiler.

CHP’NİN İLK SIRASI GÜRER’İN

Millet İttifakında bulunan CHP Niğde’deki Milletvekili adaylarını ise geçtiğimiz gün duyurdu. Buna göre Mevcut Milletvekili Ömer Fethi Gürer yeniden CHP’nin Niğde birinci sırasından aday olurken, ikinci sıraya Niğde Belediyesi eski Başkanlarından Ahmet Oğuz Özmen yer aldı. Üçüncü sıra ise bir bayana yani Nagihan Eskioğlu’na verildi. CHP’nin adayları da vakit kaybetmeden vatandaş ziyaretlerine başladı.

SAADETTE LİSTE TAMAM

Siyasi Partilerden dün son dakikaya yakın aaçıklam ayapan Saadet Partisi ise kesin adaylarını tanıttı.

Saadet Partisi’nin (SP)  milletvekili adayları belli oldu. SP Niğde Milletvekili Adayları şu şekilde :1. Ahmet Binici 2. Taki Kuzhan ve 3. Nedime Fatma Koçer.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!