Açık Cezaevine Fabrika Kurulacak - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Açık Cezaevine Fabrika Kurulacak

  • 17 Nisan 2018
  • 419 kez görüntülendi.
Açık Cezaevine Fabrika Kurulacak

Niğde Açık Cezaevine, Niğde Tarımına büyük katkısı olacak tesis kuruluyor.

İşyurtları Daire Başkanlığı’nın 2 Milyon TL ödenek desteği ile Niğde Açık Cezaevi bünyesine Kesif Yem Fabrikası kuruluyor.

AK Parti Niğde İl Başkanı Mahmut Peşin, AK Parti Niğde Milletvekilleri Alpaslan Kavaklıoğlu ve Erdoğan Özegen’in girişimleri sonucunda Fabrikanın kurulması için gerekli prosedürler tamamlandı.

SAATTE 5 TON YEM ÜRETİLECEK

Saatte 5 ton peletli yem üretimi yapılacak fabrika ile birlikte, tarımla uğraşan çiftçilere büyük bir umut doğdu. Çünkü üretilen yem, Açık Cezaevinde kurulacak Fabrika tarafından alınacak.

Kurulacak Fabrikanın ilimizde tarımla uğraşan çiftçilerimize büyük bir umut olduğunu belirten Ak Parti Niğde İl Başkanı Mahmut Peşin, Fabrikanın özelliklerini şu şekilde anlattı; “Yapımı tamamlanan 3 adet biner tonluk çelik tahıl siloları yem fabrikası ile kombine çalışabilecek. Planlanan fabrika dikey eksenli olarak kurulacak ve çalışacak. Hammadde temini açısından yüzde 15 civarında daha ucuza yem üretilebilecek. Hammadde temini açısından kurum, uygun bir bölgede bulunmaktadır. Bu da hammadde temininde kolaylık sağlayacaktır.

YILLIK 11 BİN TON

Yıllık olarak yaklaşık 11 bin ton pelet yem üretimi planlanmakta olup, bu miktar hem kendi kurum ihtiyacını karşılayacak, hem de Kırşehir Açık, Foça Açık Ceza İnfaz Kurumlarının ihtiyaçlarına cevap verebilecektir. Fabrikada istenirse dökme toz yem üretimi de yapılabilecektir.

ARPA TEMİNİ NİĞDE’DEN

Hedeflenen üretim ve rasyon hesaplamaları doğrultusunda 7 bin tona kadar bölge çiftçilerimizden arpa temini yapılacaktır. Fabrikanın ilimiz ve çiftçilerimiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!