Afet Bilinci Eğitimleri Altunhisar’da - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Afet Bilinci Eğitimleri Altunhisar’da

  • 07 Mart 2018
  • 281 kez görüntülendi.
Afet Bilinci Eğitimleri Altunhisar’da

Niğde İl Afet Ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri Temel Afet Bilinci Eğitimine Altunhisar ilçesinde devam ettiler. Ekipler, eğitimin ardından Kaymakam’ı da ziyaret ettiler.

Niğde İl Afet Ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri Temel Afet Bilinci Eğitimleri kapsamında Niğde Altunhisar İlçesi Merkez ve Yakacık Köyündeki 80. Yıl Atatürk Ortaokulu, Cumhuriyet İlkokulu, Musatafa Necati Ortaokulu ve 75.Yıl Çok programlı Lisesi’nde eğitim öğretim gören öğrencilere afet ve acil durumlara hazırlamak amacıyla temel afet bilinci eğitimi verdiler.

Eğitimlerde afet ve acil durumlar, afet türleri, deprem, sel, heyelan, tahliye, afetin etkileri yaşam alanları ve mekanlardaki risklerin azaltılması ve afet sırasında doğru davranış şekilleri konularında bilgilendirme yapıldı. Eğitim sonrası okullarda tahliye ve yangın tatbikatı da uygulamalı olarak öğrencilere anlatılarak gösterildi.

KAYMAKAMA ZİYARET

AFAD ekipleri eğitimlerin ardından Altunhisar Kaymakamı Ercan Kayabaşı’nıda ziyaret etti.

Deprem Haftası nedeniyle Altunhisar İlçesinde verilen eğitimler sonrasında Altunhisar Kaymakamı Sayın Ercan Kayabaşı’nı makamında ziyaret eden AFAD Ekipleri, yaptıkları eğitimler ve ekiplerin yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgilendirme yaptılar. Altunhisar Kaymakamı Ercan Kayabaşı ise, bu ziyaretten ve öğrencilere verilen eğitimlerden dolayı memnun olduğunu ifade ederek Niğde AFAD ekiplerine teşekkür etti.

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!