AHİKA Yönetim Kurulu Ekim Ayı Toplantısı - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

AHİKA Yönetim Kurulu Ekim Ayı Toplantısı

  • 12 Ekim 2018
  • 147 kez görüntülendi.
AHİKA Yönetim Kurulu Ekim Ayı Toplantısı

Ahiler Kalkınma Ajansı Aylık Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı önceki gün Ahiler Kalkınma Ajansı Nevşehir Merkez Hizmet Binası’nda yapıldı. Toplantıda 2018 Yılı Mali Destek Programı konusu ele alındı.

Niğde’den toplantıya, Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, Niğde İl Genel Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna ve ilgili kurum temsilcileri katıldı.

Toplantıya ayrıca Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Kırşehir Valisi İbrahim Akın başkanlığındaki toplantı Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir illeri Valilerinin yanı sıra Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi Başkanları, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ve Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Bekir Varol’un katılımıyla gerçekleştirildi.

TEKNİK DESTEK PROGRAMI İMZALARI

Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Kırşehir Valisi İbrahim Akın toplantının açılışında yaptığı konuşmada şunları söyledi: Geçtiğimiz ay içerisinde öne çıkan çalışmaların başında;  2017 yılı Mali Destek Programları kapmasında tüm başvuru sahipleri ve 2018 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında başarılı olan başvuru sahipleri ile sözleşme imzalama sürecinin tamamlanmış olması yer almaktadır. 2017 Yılı Mali Destek Programları kapsamında Proje uygulamalarına da başlanmış ve projeler için ilk izleme ziyaretleri gerçekleştirilmiştir. Ayrıca, Fizibilite Desteği kapsamında başvurusu yapılan projelerin ön incelemesi ile mali ve teknik değerlendirmesi tamamlanmıştır.

TECRÜBE PAYLAŞIMI VE AZERBAYCAN

Bu gelişmelere ek olarak geçtiğimiz dönemde; 24 – 28 Eylül tarihlerinde Azerbaycan’da düzenlenen Uluslararası Savunma Fuarına stand ile katılım sağlanmış, 08-09 Ekim 2018 tarihlerinde İç Anadolu Bölgesi’nde faaliyet gösteren Yatırım Destek Ofisi çalışanlarının katılımı ile Nevşehir’de Tecrübe Paylaşımı Toplantısı düzenlemiştir.

İSLAM İŞBİRLİĞİ KATILIMI VE EMITT

Öte yandan geride bıraktığımız dönemde, 13 Eylül’de Ankara’da düzenlenen ISEDAK (İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi) Turizm Çalışma Grubu Toplantısına katılım sağlanmış, 23. EMITT fuarına katılım ile ilgili hazırlık çalışmaları da başlatılmıştır.

KURUM İÇİ EĞİTİMLER

İnsan kaynaklarının bilgi ve becerilerini artırmaya yönelik kurum içi eğitimlerin de düzenlendiği bu dönemde 45 adet kurum ve kuruluşa başta Ajans, KOSGEB ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı destekleri olmak üzere devlet destekleri hususunda bilgilendirme ve danışmanlık hizmeti verilmiştir.

TOPLANTIDA 2018 YILI MALİ DESTEĞİ GÖRÜŞÜLDÜ

Bugünkü toplantının önemli gündem maddeleri ise; “2018 Yılı Mali Destek Programı Konusunun Görüşülmesi” ve “2016 Yılı KOBİ Geliştirme Mali Destek Programı İlerleme Raporunun Yönetim Kurulu’na Sunulması” olacaktır” dedi.

Toplantının içeriğiyle ilgili olarak önümüzdeki günlerde bilgilendirme yapılması bekleniyor.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!