Nigdemiz.com

AK Parti Niğde Milletvekili Gültekin Yatırımcıları Niğde’ye Davet Etti

  • 03 Aralık 2019
  • 483 kez görüntülendi.
AK Parti Niğde Milletvekili Gültekin Yatırımcıları Niğde’ye Davet Etti

AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin, Sanayi yatırımı yapmak isteyen girişimci ve yatırımcıların Niğde’de ağırlamaktan  memnun olacaklarını, Niğde OSB’nin imkanlarını da yerinde görmeleri gerektiğini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde yine Niğde Organize Sanayi Bölgesi’de bulunan yatırımları ziyaret eden AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin, “Niğde OSB’de 110.000 m² alan üzerine kuracağı fabrika ile ilimizin istihdamına ve ekonomisine önemli katkı sağlayacak olan, doğal gaz alt yapı boruları ve sulama sistemi boruları üretecek olan Arılı Plastik  fabrikasının inşaatını ziyaret ettik. Fabrika faaliyete başladığında 42 kişi istihdam edilecektir. Şehrimizin ve ülkemizin faydasına olan tüm tesislerin Niğde’ye yapılabilmesi için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Gültekin ayrıca; ziyaretler doğrultusunda bilgiler verirken Niğde’yi ve Niğde Organize Sanayisinin tüm özellikle niteliklerinin yanı sıra dağladığı fırsatları anlattı. Mevcut bulunan önemli firmalardan ve Üniversite OSB işbirliğinden de bahsetti.
Niğde Organize Sanayi bölgesindeki yatırımlar hakkında bilgiler veren Milletvekili Gültekin, Tüm Türkiye’yye de yatırım yapmak isteyenlere de seslendi.

BİR ÇOK MEDENİYETE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

“Marka kent olma yolunda, hızla ilerleyen Niğdemiz, zengin tarihe, kültürel değerlere ve doğal zenginliklere sahip, İç Anadolu’nun gözde şehirlerindendir” diyerek açıklamada bulunan Gültekin: şu ifadelere yer verdi: “Geçmişte birçok medeniyete ev sahipliği yapan, Niğdemiz, sanayi kenti olma yolunda da hızla ilerlemektedir.

OSB’NİN İMKANLARINI V EFIRSATLAR

1994 yılından bu yana hizmet veren, Niğde Organize Sanayi Bölgemizin, bazı avantajlarından sizlere bahsetmek istiyorum. Öncelikle; kesintisiz ulaşım ağına sahip olması, alt yapısının ve üst yapısının, eksiksiz tamamlanmış olması, bölge içerisinde, mesleki teknik okulların bulunması, Avrupa birliği standartlarında, çıkış suyu elde edebilen, atık su arıtma tesisine sahip olması, elektrik enerjisi maliyetini azaltmak ve gelir elde etmek için, 6,5 mega watt üretim kapasiteli, güneş enerjisi santralinin bulunması, yani Türkiye’de, en ucuz elektrik kullanan, 3 organize sanayi bölgesinden, birisi olması nedeni ile, enerji giderleri yönünden de, ön plana çıkmaktadır. 2013 yılından bu yana, yapılan anlaşmalarla, ortalama yüzde on iki, elektrik indirimi de sağlanmıştır.

BORÇSUZ BİR OSB

Yine, Niğde Organize Sanayi Bölgemizin, sanayi ve teknoloji bakanlığı başta olmak üzere, hiçbir kamu ve özel kuruluşa, veya bankalara, kredi borcu olmadığı için; girişimcilere; ipoteksiz ve şerhsiz arsa tahsis edilebilmektedir. Ayrıca, bölgesel ve sektörel teşvik programında, 5. bölge olarak yer alan, Niğde Osb’miz de, yatırım yapan yatırımcılar, bu programda yer alan; KDV istisnası, gümrük vergisi muafiyeti, vergi indirimi, sigorta primi işveren hissesi desteği, yatırım yeri tahsisi, ve faiz desteğinden de yararlanabilmektedir.

420 HEKTARLIK ALANI VAR

Niğde Organize Sanayi Bölgemiz, bugün; 420 hektarlık alanda, 91 firma, direkt 3200, dolaylı olarak da beşbine yakın çalışan istihdamı ile, hizmetine devam etmektedir.  ayrıca, 7 firmamıza ait inşaat devam etmekte olup, 2 firmamızda proje aşamasındadır.

Türkiye ekonomisinin, direkt yüzde on yedi, dolaylı olarak da, yüzde yirmi beşini oluşturan, tekstil sektörü; Organize Sanayi Bölgemiz de, yüzde doksan istihdam ve yüzde doksan beş, elektrik tüketimi ile, ilk sırada yer almaktadır. Bölgemizde faaliyet gösteren başlıca tekstil firmalarımıza; Kozalı tekstil, Işıl tekstil, Orteks tekstili örnek olarak verebiliriz.

OSB ÜNİVERSİTE İŞBİRLİĞİ

Girişimci ve yenilikçi üniversite endeksinde, ilk elli arasına giren, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitemiz ile de, işbirliği içerisinde olan, Niğde OSB’mize, her türlü imkân ve kolaylıktan yararlanarak, yatırım yapmak isteyen girişimcilerimizi, Niğde’mizi ve Niğde organize sanayi bölgemizi tanımaları için, şehrimize davet ediyorum.”

OSB YÖNETİMİNE TEŞEKKÜR

konuşmasına Niğde OSB Başkanı ve yönetimine teşekkür ederek son veren Niğde Milletvekili Gültekin son olarak; “Niğde OSB Başkanımız, Sayın Mustafa Altunbaş’a ve yönetimine çalışmalarında başarılar diliyor, Niğdeli hemşerilerimizi, aziz milletimizi, gazi meclisimizi ve genel kurulu saygıyla selamlıyorum” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.