Niğde, AK Parti’nin Seçim Beyannamesinde - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Niğde, AK Parti’nin Seçim Beyannamesinde

  • 25 Mayıs 2018
  • 837 kez görüntülendi.
Niğde, AK Parti’nin Seçim Beyannamesinde

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından önceki gün açıklanan seçim beyannamesinde 146 kalkınma projesi bulunurken bu projeler arasında halen devam eden Niğde’den Otoyol, hızlı tren ve KOP projeleri de yerini aldı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan seçim beyannamesinde; 1 Nisan 2018 itibarıyla 2 bin 657 kilometresi otoyol olmak üzere 26 bin 17 kilometreye ulaşan bölünmüş yol uzunluğunun 2023’e kadar 36 bin 500 kilometreye çıkarılmasının planlandığı bildirildi.

HIZLI TREN

Konya-Karaman-Mersin Hızlı Tren Projesi kapsamında iki kesimden oluşan hattın 102 kilometrelik ve 813 milyon lira tutarındaki birinci kesiminin (Konya-Karaman) alt yapı ve üst yapı işleri tamamlanarak dizel işletmeye açıldığı vurgulanan beyannamede, hattın ikinci kesimi olan yaklaşık 244 kilometrelik uzunluğuna sahip 2,9 milyar lira tutarındaki Karaman-Niğde (Ulukışla)-Yenice hızlı tren projesinde ise yapım çalışmaları devam ettiği, projenin 2021 yılında tamamlanmasının planlandığı bildirildi.

KONYA OVASI PROJESİ

Niğde, Konya, Karaman, Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir ve Yozgat illerimizi kapsayan Konya Ovası Projesi Eylem Planı için 2014- 2018 döneminde 9,9 milyar TL tutarında kaynak kullanılması öngörülmüş olup, 2014-2017 döneminde 8,6 milyar TL tutarında harcama gerçekleştirilmiştir.

NİĞDE-ANKARA OTOYOLU’DA BEYANNEMEDE

Beyannamede, 334 kilometrelik Ankara-Niğde Otoyolu Projesinin inşaat çalışmasının devam ettiği, otoyolun tamamlanması ile Edirne’den Şanlıurfa’ya kesintisiz otoyol ulaşımının sağlanacağı vurgulandı.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!