Ak Parti'den Temayül Yoklaması - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Ak Parti’den Temayül Yoklaması

  • 23 Ekim 2017
  • 392 kez görüntülendi.
Ak Parti’den Temayül Yoklaması

Dün Ak Parti İl Başkanlığı binasından gerçekleştirilen temayül yoklamasına; Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı  Yerel Yönetimler Başkanı Erol Kaya, Ak Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker katıldı ve oylamayı yönettiler. Temayül yoklamasına İl yönetim kurulu üyeleri, Merkez İlçe yönetim kurulu üyeleri, Kadın Kolları ve Gençlik kolları yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Temayülde konuşan Ak Parti İl Başkanı Mahmut Peşin, yeni Niğde Belediye Başkanının  Salı günü seçileceğini söyledi.

Peşin konuşmasında; “İstişareye önem veren partimiz 2023 ve 2071 hedeflerine ulaşabilmek için Niğde’mizde oluşacak yeni Belediye yönetimini belirlemek için yönetim kurulu üyelerimizin görüşlerine başvurmuştur. Bu görüşler sonucunda yaklaşık 150 kişi oy kullanmıştır. Belediye meclis üyelerimiz ile tek tek birebir görüşmeler yapıldı. Bu temayül yoklamasından elde edilecek sonuçlarla sayın Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyin  vereceği karar ile grup olarak salı günü bir kişi üzerinde anlaşıp başkan adayımızı belirleyeceğiz. Tüm Belediye Meclis üyelerimiz bu işi yapabilecek beceriye ve kabiliyete sahiptirler. Her kim Belediye Başkanı olursa olsun, ilimize faydalı hizmetler edeceğine, el birliğiyle, güç birliğiyle Niğde’mizi hak ettiği noktaya getireceğimizi düşünüyoruz” diye konuştu.

Yerel Yönetimler Başkanı Erol Kaya, Ak Parti Belediye Meclis Üyeleri ile tek tek görüştü. Daha sonra Niğde Valisini ziyaret ederek kısa bir görüşme gerçekleştirdi. 16 Meclis Üyesi arasından adayını belirlemek için çalışmalarını tamamlayarak Niğde’den ayrıldı. Salı günü Niğde Valiliği nezaretinde yapılacak Meclis Oylamasında Niğde Belediye Başkanının kim olacağının belirleneceği ifade edildi.

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!