Aladağlar Sky Trail Yarışları Yapıldı - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Aladağlar Sky Trail Yarışları Yapıldı

  • 13 Ağustos 2018
  • 198 kez görüntülendi.
Aladağlar Sky Trail Yarışları Yapıldı

Uluslararası bir öneme sahip olan Aladağlar Milli Parkı yine uluslararası bir proje olan Niğde’de Aladağlar Sky Trail ve Aladağlar Bisiklet Köyü buluşması yarışlarına 4’ncü kez ev sahipliği yaptı.

Türkiye’nin 3bin 500 m üzerinde 3 zirve tırmanışıyla en yüksek irtifada gerçekleştirilen gökyüzü koşusu Aladağlar Sky Trail 4’üncü kez  start aldı.

13 ÜLKEDEN 2015 SPORCU NİĞDE’DE BULUŞTU

Niğde Aladağlar Milli Parkı  Demirkazık dağının zirvelerinden geçen 45 km ve 15 km mücadelelerine sahne oldu. Önceki gün sabah 4:30’da 45 K  ve 15 K koşusu, Demirkazık Kamp Eğitimi Merkezi önünden başladı. Aladağlar Gökyüzü koşularına 13 ülkeden toplam 215 sporcu katıldı.

TÜM DÜNYADA POPÜLER HALE GELDİ

Aladağlar Sky Trail Organizasyon Temsilcisi Aydın Ayhan Güney: “ Aladağlar Sky Trail yarışları özellikle Avrupa başta olmak üzere tüm dünyada popüler yarışlar haline geldi. Bizde bu yarışı 4 yıl önce Türkiye’de düşündüğümüzde Aladağlar en çekici dağlardan birsiydi bu yarışlar için. Avrupa’nın en zor ikinci yarışı Aladağlarda başladık. Dağın yapısı nedeniyle katılım sayısını 200-250 arasında kısıtlamak zorunda kalıyoruz. 13 ülkeden 213 yarışçımız var 2 kategoride yarışıyorlar. Birisi 45 kilo metrelik, diğeri ise yeni başlayanlar için 15 kilo metrelik” dedi.

VALİ ŞİMŞEK:BU ORGANİZASYONLARIN SAYILARI ARTACAK

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek ise: “Amacımız bu tür organizasyonları bu bölgemizde sayısını arttırmak, geleneksel hale getirmek bölgemizi tanıtmak ve bölgemizin marka değerini arttırmak” dedi.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!