Altunhisar ve Çiftlik’te Tabiat Yürüyüş Rotası İncelendi - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Altunhisar ve Çiftlik’te Tabiat Yürüyüş Rotası İncelendi

  • 10 Temmuz 2017
  • 520 kez görüntülendi.
Altunhisar ve Çiftlik’te Tabiat Yürüyüş Rotası İncelendi

Doğa Koruma ve Milli Parklar Adana 7. Bölge Müdürlüğü ve Orman ve Su İşleri İl Müdürlüğü tarafından heyet Çiftlik ve Altunhisar vadisinde incelemede bulundu.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Adana 7. Bölge Müdürü Etem Boz, Müdür Yardımcısı Mustafa Kandırmış, Orman ve Su İşleri İl Müdürü Turgut Koçak ve beraberindeki heyet incelemeler yaparak bilgiler aldı.

Çiftlik İlçesi, Kitreli köyünden başlayan incelemeler Uyuz Göleti, Mescitli, Başyayla, Şahin Yurdu, Zindan Vadisi, Ömerli Deresi ve çilek bahçelerini gezerek yerinde araştırmalar yapıldı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Altunhisar Belediye Başkanı Erdal Sarı; “Tabiat yürüyüş(Trekking)  rotası konusunda yerinde inceleme ve tespit yapmak üzere Doğa koruma ve Milli parklar Adana 7. Bölge Müdürümüz Etem Boz, Müdür Yardımcısı Mustafa Kandırmış Orman ve Su İşleri İl Müdürü Turgut Koçak ve Yaban Hayatı Korumadan oluşan görevli heyeti ile birlikte tüm parkur ve güzargah üzerinde incelemede bulundular. Turizm Eylem Planı doğrultusunda çalışma yapan Sayın bölge müdürümüz ve heyetine gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.

İncelemeler yapan heyet Bayat ve Çukurkuyu Beldelerini ziyaret etti. Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in kabrini ziyaret ettikten sonra sona erdi. (Haber: Cüneyt ÖZDEMİR)


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!