Atlayıp Geçme, Toplayıp Geç! - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Atlayıp Geçme, Toplayıp Geç!

  • 19 Eylül 2018
  • 149 kez görüntülendi.
Atlayıp Geçme, Toplayıp Geç!

15 Eylül Dünya Temizlik günü nedeniyle   Niğde Final Eğitim Kurumları  yönetici ve  öğrencileri başlattıkları ‘ Atlayıp geçme  Toplayıp geç’ temizlik kampanyası ile  Niğde  Şadırvan parkında bulunan çöpleri toplayarak vatandaşlara  broşür dağıttılar.

İnsanoğlu tarihi boyunca ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli doğal kaynakları kullanmıştı. Bunun sonucunda yaşadıkları mekan ve çevreyi çeşitli şekillerde değiştirmişlerdir.

YAŞANILASI BİR ÇEVRE İÇİN

Bu durum bazen çevreye ciddi zararlar da vermekte olduğunun altını çizen Final Eğitim Kurumları Müdür yardımcısı  Ahmet Kafa “Ancak günümüzde toplumda özellikle de gençlerde yavaş yavaş da olsa çevreyi koruma konusunda bir hassasiyet ortaya çıkmaya başladı. Bu nedenle yarının çocukları daha yaşanılası bir çevre bırakmak için bir şeyler yapmamızın gerektiğine inandık. Ve Özel Niğde Final Temel Lisesi olarak en azından kendi çevremizi olsun değiştirelim, temiz kılalım dedik. Bugün bunun için buradayız” dedi.

DUYARLI OLMAYA DAVET ETTİ

Kafa “Bu nedenle ben çevreyi paylaştığımız bütün insanoğlundan “sürdürülebilir bir dünya, gelecek nesillerin güvenle yaşayabileceği bir yaşam “ bırakabilmek için çevreye karşı daha duyarlı olmaya davet ediyorum. Çevre dostu olmak yapılması zor bir iş değildir .Ayrıca yaşam koşullarımızdan büyük fedakarlıklar yapmamız gerekmez.Geri dönüşüme önem verme .Enerji tasarrufu sağlama. Atıklarıazaltma .   çevre dostu ürünleri alma . doğal yöntemleri deneme gibi bu etmenleri dikkate almalı bu şekilde yaşamalıyız ‘şeklinde  konuştu


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!