Nigdemiz.com
buy Instagram followers

Aydoğan’dan “Sibel Çetinel” İsmi Verilsin Talebi

  • 11 Eylül 2019
  • 981 kez görüntülendi.
Aydoğan’dan “Sibel Çetinel” İsmi Verilsin Talebi

31 Mart yerel seçimlerinden sonra CHP listesinden Niğde Belediye Meclis Üyeliğine seçilen Erdal Aydoğan son zamanlarda ilgili makamlara yönelttiği soru ve ilettiği önerilerinin yanı sıra bu kez farklı bir talepte ve öneride bulundu.

AYDOĞAN: BU SEFER BİR ÖNERİMİZ VAR

CHP Niğde Belediye Meclis Üyesi Erdal Aydoğan, “BU SEFER BİR ÖNERİMİZ VAR !!!” girişiyle yaptığı açıklamada geçtiğimiz günlerde Niğde’de işlenen kadın cinayetinde hayatını kaybeden Sibel Çetinel isminin bir cadde ve sokağa verilmesi önerisinde bulundu.

Ülkemizde hemen hemen her gün kadına şiddete ve kadın cinayetlerine rastlıyoruz. Basında da öğrendiğimiz kadarıyla ilimizde 2019 yılının ilk 8 ayında 560 Kadının şiddete maruz kaldığını öğrenmiş bulunmaktayız. Geçtiğimiz günlerde de hepimizin şiddetle kınadığı hemşerimiz Sibel Çetinel de eşi tarafından Niğde’de öldürüldü. Bu tarz olayların son olmasını istiyoruz ama maalesef bu olaylar son olmuyor. Bu konuya dikkat çekmek adına hemşerimiz Sibel Çetinel’in isminin bir caddeye, sokağa veya belediyemize ait bir binaya verilmesini öneriyorum” dedi.

SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ İŞ BİRLİĞİ İLE

Aydoğan açıklamasına şöyle devam etti: “Yine bu konuda şehrimizdeki sivil toplum örgütleri ile çalışmaların yapılmasını, ortak projelerin geliştirilmesinin ve Belediyemizde bir masa kurulmasının önemli olduğunu düşünüyorum. Bu konu hakkında ilgili kurumlarla görüşmeler yapmak ve protokoller imzalamak üzere Belediye Başkanı Sayın Emrah Özdemir’e yetki verilmesini teklif ediyorum. Niğde genelinde de çalışma yapmak üzere meclisimizce araştırma komisyonu kurulmasını talep ediyorum. Bu önerilerimi önümüzdeki meclis toplantısında gündeme alınarak tüm meclis üyesi arkadaşlarımızla yapacağımız beyin  fırtınası ile ortam çözüm bulunması ve sosyal sorumluluk projelerinin hayata ivedilikle geçirilmesini öneriyorum. Ülkemizin ve ilimizin kanayan bu yarasına Belediyemiz öncülüğünde dur diyelim !!!”

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!