Badminton’da Şampiyon Belli Oldu - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Badminton’da Şampiyon Belli Oldu

  • 18 Nisan 2018
  • 369 kez görüntülendi.
Badminton’da Şampiyon Belli Oldu

Niğde Okul Sporları Küçükler Kız-Erkek Badminton Grup Müsabakaları tamamlandı.

Niğde’de 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı okul sporları faaliyet programında yer alan 12-14 Nisan 2018 tarihleri arasında 75.Yıl spor salonunda yapılan Badminton Küçükler Kız-Erkek Grup müsabakaları sona erdi. Kızlarda birinciliği Ankara M.E Vakfı Batıkent Ortaokulu alırken, erkeklerde ise birinciliği Ankara M.E Vakfı Batıkent Ortaokulu aldı. Niğde Kızlarda başarı gösteremezken, erkeklerde ise 4’ncü oldu.

Badminton grup müsabakalarının teknik toplantısı 11 Nisan 2018 tarihinde Şehit Ramazan Konuş Gençlik Merkezinde Saat 17:00’da başladı. Grup Müsabakaları için ilimize Osmaniye, Adana, Ankara, Karaman, Nevşehir, Kırşehir, İstanbul, Konya, Aksaray, Mersin ve Hatay illeri katılımda bulundu. Kız ve Erkek takımları olmak üzere toplamda 18 Antrenör, 12 İdareci, 45 Kız ve 39 Erkek sporcu katıldı. Müsabakalar teknik toplantıda belirlenen üçerli gruplar halinde oynatılmıştır. Grup müsabakalarına ilimizi temsilen katılan Kemal Aydoğan Ortaokulu kız ve erkek takımları temsil etmiştir. İlimizde gerçekleşen Badminton Küçükler Grup Kız-Erkek müsabakalarında kızlarda toplamda 24 maç, erkeklerde ise 18 maç oynanmıştır. Müsabakalar baş hakem Yılmaz Aygün nezaretinde yönetildi.

SIRALAMA BELLİ OLDU

Kızlarda sırasına göre; Ankara M.E Vakfı Batıkent OrtaOkulu, İstanbul Adnan Menderes Orta Okulu, Adana Mehmet Adil İkiz Orta Okulu ve Mersin Özel Gelecek Ortaokulu.

Erkeklerde sırasına göre; Ankara M.E Vakfı Batıkent OrtaOkulu, Adana Mehmet Adil İkiz Orta Okulu, Nevşehir Alparslan Orta Okulu, Niğde Kemal Aydoğan Orta Okulu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Harun Turhan müsabakalara katılan ve Türkiye Şampiyonasına katılacak olan takım ve sporcuları tebrik ederek, başarılar diledi.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!