Bakan Eroğlu Sahurda Temel Attı - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Bakan Eroğlu Sahurda Temel Attı

  • 24 Mayıs 2018
  • 368 kez görüntülendi.
Bakan Eroğlu Sahurda Temel Attı

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Niğde’de 71 milyon liralık yatırım bedelli 3 tesisin temelini sahur vaktinde düzenlenen törende attı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Ömer Halisdemir Meydanı’nda düzenlenen “Bereket Tohumları Niğde’de Filizleniyor” programında temel atma töreninin ardından Niğdelilerle sahur sofrasında bir araya geldi.

Toplu temel atma ve açılış töreni için Niğde’ye gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, sahuru Niğde’de vatandaşlarla birlikte yaptı.  Kendi memleketi gibi Niğde’ye hizmet getirmenin gayreti içerisinde onlarca hizmetin temel atma ve açılış programı için birçok kez Niğde’de bulunan Prof. Dr. Veysel Eroğlu bir ilke imza atarak Ramazan ayı nedeni ile Niğdelilerle Sahur Programında buluştu.

ARTIK SÖZ MİLLETTE

Sahur öncesi Ömer Halisdemir Meydanında düzenlenen törende konuşan Eroğlu, Niğde’de yapılan ve yapılması planlanan projeler hakkında bilgi verdi. 24 Haziran’ın bir seçim değil devletin bekası ve milletin istiklali ve istikbali meselesi olduğunu ifade eden Eroğlu, “AK Parti’yi kapatmak istediler olmadı, Gezi hadiseleriyle ekonomimize darbe vurmak istediler olmadı, 15 Temmuz darbe girişimi de başarılı olmadı. Şimdi Türkiye’nin, yükselen, büyük hedefleri olan bu milletin önünü kesmek için yeni plan uyguladılar. Dediler ki ekonomik olarak Türkiye’yi sıkıntıya sokalım ama özellikle Sayın Devlet Bahçeli ve Recep Tayyip Erdoğan bunu fark ederek oyunu bozmak üzere seçimleri 24 Haziran’a aldı. Artık söz sizde aziz milletim. 24 Haziran bir parti seçimi değil, özellikle devletimizin bekası milletimizin istiklali ve istikbalinin meselesidir” dedi.

BAŞKAN ÖZKAN PROJELERDEN BAHSETTİ

Temel atma töreninde konuşan Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan; “Partimizin 16 yıllık döneminde birbirinden devasa yatırımlar ve projeler yapıldı ve yapılmaya devam ediyor. Bazı bakanlıklarımızın Niğde’miz için başarılı ve destanlaşmış çalışmaları var. Orman ve Su İşleri Bakanlığımız da Niğde’mize hizmet üreten bu bakanlıklar arasında yer almaktadır. Sayın Veysel Eroğlu bakanımız döneminde Türkiye genelindeki ağaçlandırma sahası, yeşillendirme çalışmaları artarak gerçekleştirildi. Niğde’mize kattığı onca değerli hizmetler için sayın bakanımıza teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum” dedi.

KIZILCA DERESİ ISLAH ÇALIŞMALARI

Niğde’mizin sorunlarından biri olan Kızılca Deresi dönemimizde ıslah edildi diyen Başkan Özkan; “Akkaya Barajı’na dökülen bu dere ıslah edilerek hem çevre kirliliği hem kötü kokulardan arındırılmış hale getirildi.  Bir daha sorun olmayacak şekilde taşkın sulama projesi çerçevesinde kökünden halledilerek adeta dere pislik yuvası halinden tertemiz görünümlü bir hale gelmiştir. Bu devasa yatırımdan dolayı sayın bakanımıza teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu döneminde orman ve ağaçlandırma çalışmaları titiz bir şekilde gerçekleştirildi. Vatandaşlarımızın da teşvik edilmesi adına gelen talepleri geri çevirmeyerek orman türü bitki haricinde gelir elde edilerek ekonomiye katkıda bulunulmasına yönelik ağaçlarında temini sağlanarak ülkemizde ve şehrimizde bilinçli ağaçlandırma çalışmaları ile hem yeşil alanlarımızı artırmak hem de vatandaşımızı yeşile teşvik etmek noktasında ciddi yatırımlar yapıldı. İnşallah devamı da gelecek. Niğde’miz de bu teşviklerden fazlasıyla yararlandı. Mübarek bir Ramazan gününde ilk defa bir bakan gelerek sahur programında bizlerle birlikte oldu. Temel atma ve açılış törenleri münasebetiyle böylesine mübarek bir gecede bizi ziyaret etmiş olmasından dolayı hemşerilerimiz ve şahsım adına Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

BAKAN: SÖZÜMÜZ SÖZ

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ise yaptığı konuşmada; “Bugün sizlerle birlikte olmamın bahtiyarlığını, mutluluğunu kelimelerle ifade etmem mümkün değil. Özellikle Niğde’ye hizmet etmek bir ibadettir. Yapılacak çok şey var. Ama biz ne söz vermişsek yapıyoruz. Zorluklar olsa da aşarak yine yapıyoruz. Buraya gelirken özellikle cumhurbaşkanımıza Niğde’ye geleceğimi söyledim. Ormancılık faaliyetleri diyince çok duygulandı. Oradaki bütün kardeşlerime en kalbi selamlarımı ilet dedi. Bende sayın dünya lideri cumhurbaşkanımızın bu güzel selamını sizlere iletmenin mutluluğunu yaşıyorum. Ulukışla’nın su meselesi bizim işimiz değil aslında İller Bankası’nın işi ama ben söz verdim. Çok büyük gayretlerden sonra onu yatırım programına koydurduk. Projeyi yaptık, bizzat ben kendim inceledim. Söz verdik ama şimdi çok güzel bir çözüm bulundu. Allah’ın izniyle bugün temelini atacağız. Sözümüz üzerine inşallah zamanında bitireceğiz. Sözümüz söz. Şehir içindeki deremizi görünce benimde çok canım sıkıldı. Ve arkadaşlara talimat verdik burayı dört dörtlük şehir içinde bir gerdanlık gibi olsun diye söylemiştim. Gördüğüm kadarıyla zarif oldu bazı eksikler olabilir ama onu da yaparız başkanım. Senin hatırın için zaten yeni taze bir başkansın senin hatırın için burayı yapacağız. Zaten arkadaşlar talimatı aldılar. Burayı çok güzel bir şekilde dere ıslahını tamamlayacağız. Eksik herhangi bir şey olmayacak. Zarif olacak estetik olacak” dedi.

BAKAN: NİĞDEMİZE GÜZEL HİZMETLER YAPTIK

Niğde’de Orman ve Su İşleri Bakanlığı döneminde onlarca yatırımın altına imzasını atarak çok sayıda açılış ve temel atma töreni gerçekleştiren Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu; “Bu arada bu güzel ilimize Niğdemize güzel hizmetler yaptık. Geçen yıl sonuna kadar Niğdemize yapılan yatırımlar 13 milyar TL” dedi.

3 FARKLI PROJE TOPLAM 71 MİLYON TL

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu düzenlenen temel atma programında Ulukışla İçme Suyu İsale Hattı ve Arıtma Tesisi, Ağaçlandırma ve Ormancılık Faaliyetleri, Niğde İl Merkezi Taşkın Koruma Tesisi gibi tamamı 71 Milyon olan yatırımların temelini atmak için düğmeye bastı.

“TÜRKİYE’Yİ 10 BÜYÜK ÜLKE ARASINA TAŞIYACAĞIZ” 
Türkiye’nin 10 büyük ülke arasına taşıyacaklarını söyleyen Eroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
‘‘70 sente muhtaç olduğumuz günleri unutmayalım. Özellikle memurların maaşını ödeyebilmek için sadece 500 milyon dolarcık para bulmak için çalmadık kapı bırakılmadı. Uzaydan akaryakıt kuyrukları görüldüğü günleri unutmayalım. Bir IMF memuru geldiği zaman el pençe divan durulduğu günleri unutmayalım. Artık milletimizin başı dik, ekonomi gerçekten güçlü. Şu anda dünyada 17. sıradayız ama satın alma paritesi açısından 13. sıraya yükseldik. Biz büyük bir milletiz. Şanlı bayrağımız var, muhteşem bir tarihimiz var, dolayısıyla 17. ve 13. sırada olmak bize yakışmaz. Bu yüzden Cumhurbaşkanımız yeni bir hedef koydu. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında Allah nasip ederse Türkiye’yi dünyadaki 10 büyük ekonomi ülkeleri arasına taşıyacağız. Bunun için de sizlerden gayret bekliyoruz. İşte 24 Haziran seçimi bilhassa büyük hedeflerin gerçekleşmesi için bir milat olacak, bir kilometre taşı olacaktır.”

ORMANLIK ALANLARDA GELİR GETİRİCİ PROJELER… 
Ormanlık alanlara vatandaşlara gelir getirici ceviz, badem ve bölgede yetişen ağalar dikileceğini belirten Eroğlu, “49 yıllığına 3 yıllık bakımı bizden, yeri, geliri özellikle vatandaşa ait olmak üzere veriyoruz. Neden? Devlet ormancılığından, millet ormancılığına geçtik. Tapulu arazisi olup da bakamayan vatandaşlara, özellikle orman köyünün yakınında ise yüzde 65’i devletten hibe, yüzde 35’i de kendisine ait olmak üzere orayı ağaçlandırmak üzere bir seferberlik yapıyoruz. Bunun için en yakın işletme müdürlüğüne müracaat edin, inşallah bunu da gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

AİLELERE SERTİFİKALARI VERİLDİ
Konuşmanın ardından 5 aileye gelir getirici tür, 5 aileye de ORKÖY sertifikası verildi. Törenin ardından Bakan Eroğlu, vatandaşlarla birlikte sahur yaptı.

Düzenlenen sahur programına Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun yanı sıra Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, AK Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, AK Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen, Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar, İl Genel Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna, AK Parti Niğde İl Başkanı Mahmut Peşin, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ömer Kılıç ve binlerce Niğdeli katıldı.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!