Nigdemiz.com

BAKAN GÜL: GAZETELERİN MAHKEME VE İCRA İLANLARI DEVAM EDECEK

  • 28 Kasım 2019
  • 343 kez görüntülendi.
BAKAN GÜL: GAZETELERİN MAHKEME VE İCRA İLANLARI DEVAM EDECEK

Uzun süredir yerel gazetelerde icra ilanlarının yayınlanmayacağı hususunda iddialar kulaktan kulağa yayılıyordu. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül bu duruma açıklık getirdi.
İkinci yargı paketi hakkında TRT’ye açıklamalarda bulunan Bakan Abdulhamit Gül, yerel gazetelerin resmi ilan yayınlarının devam ettiğini söyleyerek, bu konu da herhangi bir düzenlemenin olmayacağını belirtip, bir nevi ilanları yerel gazetelere göndermeyen icra müdürlerine de seslendi.

GAZETELERİN İLAN YAYINLARI DEVAM EDECEK

“Mahkeme ilanlarının gazetelerde yayınlanmasından vazgeçilip geçilmeyeceğine” ilişkin soru üzerine, “Bu konuda icra ilanlarının ya da diğer kararların gazetelerde ilanı hususunda ikinci yargı paketinde herhangi bir düzenlememiz söz konusu değil. Sadece elektronik ortamda ilanların yayınlanması, çünkü elektronik ortamda yayınlandıktan sonra belli ortamlarda hem satışın hem sürecin hızlanmasıyla ilgili reform düşünüyoruz ama onun ötesinde gazetelerin yaptığı yayınlar devam edecek, bu konuda farklı bir düzenleme söz konusu değildir.” diye konuştu.

Kaynak:

http://www.basin.adalet.gov.tr/Etkinlik/adalet-bakanligi-2020-butcesi-komisyonda-kabul-edildi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.