Başkan Akdoğan, İstihdam Kurulu toplantısına katıldı - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Başkan Akdoğan, İstihdam Kurulu toplantısına katıldı

  • 02 Mart 2017
  • 434 kez görüntülendi.
Başkan Akdoğan, İstihdam Kurulu toplantısına katıldı

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Organize Sanayi Bölgesi’nde düzenlenen İstihdam Seferberliği konulu toplantıda yaptığı açıklamada, “Ülkemizin zor dönemlerinde Niğde’miz her zaman gerekli fedakarlığı yapmıştır. Niğdeli sanayici ve işadamlarımız istihdam konusunda da elini taşın altına koyacaktır” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı ‘İstihdam Seferberliği’ Niğde’de de karşılık buldu. Niğde Ticaret ve Sanayi Odası ile Niğde Organize Sanayi Bölgesi(OSB) Başkanlığı, OSB’de “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” konulu toplantı düzenledi. Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu’nun başkanlık ettiği İstihdam Kurulu toplantısı, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şevket Katırcıoğlu’nun sunumu ile başladı. Katırcıoğlu, hükümet tarafından istihdamın artırılmasına yönelik teşvikleri sıraladı ve Niğde’nin de bu teşvik ve desteklerden en iyi şekilde yararlandığını vurguladı.

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan ise konuşmasında, ülkemizin özellikle dış kaynaklı bazı tehditlerle karşı karşıya olduğunu ifade etti. Dünyada daralmakta olan ekonominin Türkiye’de de piyasalarda durgunluğa sebep olduğunu anlatan Başkan Akdoğan, bu tablonun işsizliğin artmasına neden olduğunu kaydetti. Ülkemizin yaşadığı zor dönemlerde Niğdelilerin her zaman gerekli fedakarlığı yaptığını anımsatan Belediye Başkanı Akdoğan, “İş adamları olarak, sanayiciler ve üretenler olarak, istihdam meydana getirenler olarak bu ülkenin ekmeğini yedik, bu ülkeden kazandık ve bu ülkenin insanlarına borcumuz var.  Bu bakımdan toplantımızın önümüzdeki günlerde amacına ulaştığını hep beraber göreceğiz. Ümit ediyorum ki bu salonda bulunan bulunmayan herkes istihdam konusunda elini taşın altına koyacaktır. Bu noktada devletimiz de istihdam edenlere ciddi krediler ve destekler veriyor ve bu desteklerden yararlanmanın da doğru olduğunu düşünüyorum’’ şeklinde konuştu.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!