Nigdemiz.com

Başkan Özdemir, Merak Edilen O Konuya Açıklık Getirdi:

  • 10 Haziran 2019
  • 270 kez görüntülendi.
Başkan Özdemir, Merak Edilen O Konuya Açıklık Getirdi:

Başkan Özdemir, Merak Edilen O Konuya Açıklık Getirdi:

BELEDİYEDE KAYBOLAN PARA YOK!

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Niğde Belediyesinde  “kayıp trilyonlar var” ve “Belediyede müfettişler var” söylentilerine net bir dille açıklık getirdi ve ekledi: “Kayıp para diye bir şey yok. Belediyenin tüm alım ve ödemeleri resmi ve kayıt altında gerçekleşir” dedi.

Niğde’deki medya kuruluşlarının temsilcvileri ile birlikte AK Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergun’un ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda söz alan ve gazetecilerin sorularına cevap veren Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir önemli konulara açıklık getirdi.

MÜFETTİŞLER BELEDİ;YELERİ DÜZENLİ OLRAK İNCELER

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, devletin müfettişlerinin tüm belediyelere rutin olarak geldiklerini ve bundan sonrada gelmeye devam edeceklerini ifade etti.

KÜÇÜK DOKUNUŞLAR İLE BÜYÜK ETKİ

Seçimlerden sonra çalışmalara hızlı bir şekilde başladıklarını belirten Başkan Özdemir: “Çalışmalarımıza 31 Mart’tan sonra hızlı bir şekilde başladık. Araya Ramazan ayı girdi fakat Ramazanda yine Niğde’de bu defa çok daha hareketli geçti. Niğde’ye farklı bir ramazan yaşattık. Akşamları caddenin trafiğe kapalı olması Ramazan Sokağı Ramazan çadırı etkinliklerinden insanlarımız çok memnun oldular. Yolda yürürken bile yüzlerce teşekkür aldık.  Yaptığımız büyük şeyler değildi ama ufak dokunuşlardır. İnşallah bu tür dokunuşlarımız devam edecek” dedi.

BAKANLIKLARLA GÖRÜŞMELERİMİZ OLDU

“Güzel hizmetler için vekillerimizle birlikte çalışıyoruz” diyerek sözlerine devam eden Niğde Belediye Başkanı  Bakanlıklarla görüşmelerimiz oldu. Çevre ve Şehircilik bakanımızla görüştük.  Niğde kalesi ve çevresi ile ilgili, şehir merkezine yapacağımız millet bahçesiyle ve arıtma ile alakalı görüşmeler gerçekleştirdik. Bakımımızda sağ olsun çok yapıcı oldu” dedi.

“KAYBOLAN PARALAR” İDDİASINA NET CEVAP VERDİ

Başkan Özdemir Belediyede yaşandığı iddia edilen ve bazı kesimler tarafından sık sık gündeme getirilen kayıp para söylentilerine de açıklık getirdi ve “ŞEFFAF BELEDİYECİLİK” sözünü yineledi.

Başkan Özdemir: “Kayıp para filan yok. Müfettişler rutin olarak geliyorlar. Bundan sonrada gelecekler.  Görüştüğümüz her bakanlıkla bu konuları da görüşüyoruz. Günümüzle alakalı geçmişimizle alakalı varsa yapılan hatalar ortaya çıksın.  Bundan sonrasıyla alakalıda yol haritası olsun.  Her hangi kayıp bir para yok. Orası devletin kurumudur, ve giren parada resmi çıkan parada resmidir. Biz bunların ilanını zaten kamuoyuna yapacağız. Dediğimiz gibi şeffaf belediyecilik benim en büyük hayalimdi. Meclis toplantılarının canlı yayınlanmasıyla, ihalelerin canlı yayınlanması ile şeffaf belediyeciliğe adım attık.  Belediyenin gelirini giderini biz yayınlayacağız.  Niğde belediyesi olarak tasarruflu şekilde tasarruflu tedbirleri uygulamak zorundayız. Tasarruflu şekilde belediyemizi yöneteceğiz” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!