Başkanlık Seçimi Ne Zaman? - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Başkanlık Seçimi Ne Zaman?

  • 23 Ekim 2017
  • 644 kez görüntülendi.
Başkanlık Seçimi Ne Zaman?

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’ın istifası ile boşalan belediye başkanlığı için yarın seçim yapılacak. Belediye Meclis üyeleri kendi içlerinden çıkan adaylardan birini oyları ile başkan seçecek.

Niğde Belediye Başkanlığı için bugün son gün. 16 AK Parti, 10 MHP ve 5 CHP meclis üyesi bulunan belediye meclisinde yarın başkanlık secimi var.
Partiler kendi sistemlerine göre adaylarını belirleyerek isimlerini açıklayacak ve belediye meclis üyelerinden oy isteyecek. Belediye meclisinde en çok oy alan isim yeni belediye başkanı olacak.
Ak Parti belediye başkan adayını belirlemek için hafta sonu temayül yoklaması yaptı. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, Niğde’ye gelerek temayül çalışmalarını yürüttü. Bugün Ak Parti Genel Merkezinde temayülden en çok oy alan 3 ismin Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulması bekleniyor. Erdoğan’ın karar vereceği isim Ak Parti Niğde Belediye Başkan adayı olacak.
MHP ve CHP’nin adaylarının da Parti Genel Merkezlerinden belirleneceği ifade edildi. Öte yandan başkanlık seçiminde MHP ve CHP’nin ittifak ederek tek aday çıkarıp çıkarmayacağı da merak konusu. Bu kararında Genel Merkezleri tarafından verileceği öğrenildi.
Niğde Valiliği tarafından Belediye Meclis Üyelerine davet gönderilerek 24 Ekim 2017 Salı günü saat 15.00’da Niğde Belediye Meclis Salonunda Belediye Başkanlığı seçimlerinin yapılacağı iletildi.
Bugün Adayların netleşmesi ve yarında yeni Belediye Başkanın seçilmesi bekleniyor.
(Haber: Fayat Kaya)


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!