Nigdemiz.com

Bebek Dostu Destekleyici Kurum

  • 14 Mart 2019
  • 167 kez görüntülendi.
Bebek Dostu Destekleyici Kurum

Cumhuriyet Başsavcılığımızca ‘Bebek Dostu Destekleyici Kurum’ olma çalışmaları doğrultusunda Niğde İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Adliye Personeline “Anne Sütü ve Önemi” konularında Niğde Adliyesi Konferans Salonunda eğitim programı düzenlendi.

Uzm. Dr. Nagehan Taştekin’in önderliğinde Ebe Şerife Yavuz ve Ebe Leyla Bülbül tarafından 12/03/2019 tarihinde Niğde Adliyesi Konferans Salonunda saat 15:30’da düzenlenen eğitim programında Adliye Personeline Sağlıklı Nesiller, Sağlıklı Gelecek İçin Anne Sütü, Anne Sütünün Özellikleri, Bebeklerin Kaç Yaşına Kadar Emzirilmesi Gerektiği konularında bilgiler verildi.

Niğde Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez; Niğde Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “Bebek Dostu Destekleyici Kurum” olma yolunda İl Sağlık Müdürlüğü ile koordineli olarak bir takım çalışmalara imza atıldığını, bu doğrultuda Niğde Adliyesi Personeline Anne Sütü ve Önemi konularında eğitim verildiğini, yine Adalet Sarayı içerisinde standartlara uygun şekilde Bebek Bakım ve Emzirme Odası kurulduğunu ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!