Nigdemiz.com

BELEDİYE KOMİSYONLARI BELİRLENDİ

  • 12 Nisan 2019
  • 599 kez görüntülendi.
BELEDİYE KOMİSYONLARI BELİRLENDİ

Niğde Belediyesinde Yeni Dönemin Komisyon ve Görevleri Belirlendi

Niğde Belediye Meclisi İlk toplantısını canlı yayın ile kamuya açık şekilde gerçekleştirdi. Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir meclise yeni komisyon üyelerinin 1 yıl süreyle geçici olarak belirlenmesi hakkında verdiği öneri meclis üyeleri tarafından oylandı ve kabul edildi.

GENÇ MİMARLAR GEÇİCİ KÂTİPLİK YAPTI

Meclisin Açılış bölümüne Niğde Belediye Meclisinin en genç iki üyesi olan İYİ Parti’den Mimar Cem uzun, MHP’den Mimar Bahadır Altıntaş açılışta geçici divan üyeliği yaptılar.

BAŞKAN ÖZDEMİR MECLİSE BAŞARILAR DİLEDİ

Meclise Başkalık eden Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından meclisin ilk toplantısının oturumunu açtı ve yeni meclisi tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi.

OYLAMALAR YAPILDI

İlk Olarak Belediyemiz Meclisinin 2019 yılı toplantı döneminin Mart/2019 toplantısının, 01.03.2019 tarihli birleşiminde alınan kararlara ait karar özetinin okunup tasvibi gerçekleşti.

Meclis gündeminde yer alan maddeler görüşülmeye başlandı. Ve zarf ile kapalı usül seçime geçildi.

MECLİS BAŞKAN VEKİLİ NEVZAT TÜRKAN OLDU

Maddelere istinaden Yapılan oylamalar neticesinden Meclis Başkan Vekilliğine Ak Partiden Nevzat Türkan seçilirken, ikinci başkan vekilliğine Sabahattin Ecemiş seçildi.

MECLİS DİVAN KÂTİPLERİ BELLİ OLDU

Meclis Divan Kâtipliğine ise 2 asil iki yedek şeklinde üyeler belirlendi.

Mustafa Özdemir ve Elif Aktaş Özdemir daimi katip üyeliğine seçilirken encümen üyeliğine Mevlüt Şahin, Mustafa Giray ve Yahya Dökmetaş seçildiler.

KOMİSYON ÜYELERİ AÇIK OYLAMA İLE YAPILDI

İlk kapalı oylamaların ardından komisyon asil ve yedek üye seçimleri el kaldırma üsülü ile açık oylama şeklinde yapıldı. Yeni komisyonlar ise şöyle belirlendi.

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU

5 kişiden oluşan Belediye Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliklerinde ise AK Partiden Mustafa Özdemir, Asım Acar, Nevzat Türkan, İYİ Partiden Ferit Aydoğan ve MHP’den ise Cumhur Durmaz Yer aldılar.

Oylamada üyeleri bulunmayan ve üye veremeyen CHP heyeti ise çekimser kaldılar.

İMAR KOMİSYON ÜYELERİ

AK Partiden Erhan Altuner, Sebahattin Ecemiş, Mikail Aksungur, İYİ Partiden Cem Uzun, MHP’den ise Bahadır Altıntaş Niğde Belediyesi İmar Komisyonuna seçildiler.

CHP heyetinin yeterli sayıları olmadığı için heyet komisyon seçimine katılamazken oylamada 4 üyesi ile ret oyu verdiler.

ÇEVRE SAĞLIK SPOR EĞİTİM VE KÜLTÜR KOMİSYONU

AK Parti heyetinden bu komisyona Cengiz Tuncer. Adanan Menderes Tuner, Arif Arı Seçilirken, İYİ Partiden Duran Altıntaş, MHP’den Oğuz Kalkan seçildiler.

CHP oylama da 2 kişi ile komisyon üyelikleri teklifine ret verdi.

KADIN VE ERKEK EŞİTLİK KOMİSYONU

AK Parti Grubundan ilgili komisyona Bülent Sayın, Gülsüm Temur, Elif Aktaş Üstün seçildi. İYİ Parti’den Aldonat Atlı, İYİ Parti’den ise Vahit Akpınar komisyon üyeleri olarak seçildiler. CHP komisyonda yer alamazken oylamada ise 2 ret oyu verdi.

TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ ÜYELİĞİ

1 Asıl ve bir yedek üyeliklerden oluşan Birlikte, AK Partiden Erhan Altuner Asil Üye seçilirken Yedek üyeliği Adanan Menderes Tunel oldu. İYİ Parti Asil Üyeliğe İdris Türköz, CHP Asil ve Yedek Üyeliklere Cumhur Durmaz ve Aldonat Atlı seçildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!