BİLSEM’in Başarılarını Avrupa Konuşuyor - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

BİLSEM’in Başarılarını Avrupa Konuşuyor

  • 11 Nisan 2018
  • 1.410 kez görüntülendi.
BİLSEM’in Başarılarını Avrupa Konuşuyor

Niğde Akşemseddin Bilim Sanat Merkezi (BİLSEM) Avrupa’nın en prestijli ödülleri arasında bulunan E-twinning Avrupa Kalite Ödülü alarak göğsümüzü kabarttı. BİLSEM Avrupa’nın ilk E-Twinning okulları arasına girmeyi başardı.

Niğde BİLSEM Avrupa’nın en prestijli ödüllerinden birisi olan E-twinning Avrupa Kalite Ödülü alarak sadece Niğde ve Türkiye’de değil, Avrupada da ne denli kaliteli bir okul olduğunu kanıtladı.

PRESTİJLİ ÖDÜLLERİN ADRESİ NİĞDE BİLSEM

Niğde Bilsem, sırası ile önce Ulusal Kalite Etiketi daha sonra da Avrupa Kalite Etiketi ödüllerini aldı. Ülkemiz,  22 Şubat 2009 tarihinde Avrupa´da okul ortaklıklarının kurulması, bilişim teknolojilerinin eğitim öğretim faaliyetlerinde kullanılmasının yaygınlaştırılması, yenilikçi öğretim yöntem ve tekniklerinin Avrupa’da öğretmenler arası paylaşımının sağlanması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini ve yabancı dili kullanma becerilerinin artırılması amacıyla E-Twinning faaliyetinin üyesi haline gelmiştir. E-Twinning Türkiye faaliyetleri, Milli Eğitim Bakanlığı YEĞİTEK bünyesinde kurulmuş olan Ulusal Destek Servisi (UDS) ekibi tarafından yürütülmektedir.

Pedagojik Yenilik, Öğretim Programına Uyum, Okullar Arası İletişim ve Alışveriş, Ortak Okullar Arası İşbirliği, Teknoloji Kullanım, Sonuçlar-Etki ve Proje Görünürlük kriterlerine göre değerlendirilerek, bu kriterlerden geçer puan alan projeler ve proje yürütücü öğretmen Ulusal Kalite etiketi almaya hak kazanır. Avrupa Kalite Etiketi ise, Ulusal Destek Servisi (UDS) tarafından Ulusal kalite etiketi alan projelerden seçilen projeler, Merkezi Destek Servisine teklif edilerek, uygun görünen projeler ve yürütücü öğretmenler Avrupa Kalite etiketi verilir.

OSMAN ÖĞRETMEN

Bilsem İngilizce Öğretmeni Osman Aydoğar’ın proje yürütücüsü olarak yer aldığı çalışmalar ile Bilsem, ilk olarak Ekim 2017’den itibaren E-Twinning Okulu resmi ünvanını kazandı. 2018-2019 yılında Avrupa’da 1211 okul Avrupa Kalite Etiketi ödülünü almaya hak kazandı. Türkiye’de 175 okul bu ödülü aldı. Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi de ödül alan okullardan birisi olmayı başardı. Niğde’de ise, Avrupa Kalite Ödülü alan ilkokul oldu. Böylece; Niğde Bilsem Avrupa’nın ilk E-Twinning okulları arasına girmeyi başardı.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!