Nigdemiz.com

Bir Yılda Bir Milyon 460 Bin Hastaya Hizmet Verildi

  • 09 Ocak 2020
  • 3.479 kez görüntülendi.
Bir Yılda Bir Milyon 460 Bin Hastaya Hizmet Verildi

Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Bilal Günaydın, 2019 yılında 1 milyon 460 bin 680 hastaya hizmet verdiklerini söyledi.

2019 yılı değerlendirme toplantısı için hastanenin yemekhanesinde basın mensupları ile kahvaltıda bir araya gelen Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Bilal Günaydın 2019 yılında yapılan işleri ve hizmetleri açıkladı.

Düzenlenen toplantıya İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlyas Gökhan, Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Bilal Günaydın ve yardımcıları katıldı.

Hastanede 2019 yılında yapılan ve 2020 yılında yapılması planlanan hizmetlerle ilgili bilgiler veren Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Bilal Günaydın, 2019 yılında polikliniklerde 1 milyon 68 bin 425 hastaya hizmet verildiğini ve acil serviste de 392 bin 255 hastanın muayene edilerek toplamda 1 milyon 460 bin 680 hastaya hizmette bulunduklarını belirtti.

2019 yılında 25 bin 135 hastayı da ameliyat ettiklerini söyleyen Başhekim Dr. Öğretim Üyesi Günaydın açıklamalarının devamında şunları söyledi; ‘‘ Hastanemizde2019 yılı içerisinde birçok alanda yenilikler yaptık. Bu yeniliklerin başında hastanemizdeki lavabolar gelmektedir. Lavabolarımız kullanım durumu açısından hoş görüntü sergilemiyordu. Daha temiz ve düzenli olması için lavabolarımızın bulunduğu yerlerde yenileme yaptık. Daha sonra Acil Servilerimizi, Çocuk Yoğun Bakım Ünitemizi, Adli Tıp Polikliniğimizi, Anestezi Polikliniğimizi, Yeni Doğan İşitme Tarama Odamızı ve Anne Oteli Odamızı yenileyerek daha nezih bir hal almasını sağladık.’’ Dedi.

Büyük Ameliyatlar Sevk Edilmeyecek

Ameliyathaneye yeni cihazların alındığınızda söyleyen Günaydın, ‘‘Niğde’de büyük ameliyatlarda yapılacak. Büyük ameliyatları önceden hastanemizde cihaz eksikliğinden dolayı yapamadığımız için hastamızı çevre illere sevk ediyorduk. Artık bundan sonra inşallah bu ameliyatları yaparak sevkin önüne geçmiş olacağız.’’ diye konuştu.

1581 Personelle Hizmet Veriliyor

Hastanede vatandaşlara bin 581 personelle de çalışan fabrika gibi hizmet verdikleri söyleyen Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Bilal Günaydın, ‘‘ 2020 yılındaki hedef ve ihtiyaçlarımızda elbette var. Bunlardan hekim olarak ihtiyacımız Nefroloji, Cildiye, Dâhiliye, Genel Cerrahi, Gastroenteroloji ve Plastik Cerrah. Sağlık Personeli İhtiyacımız ise Hemşire, Yaşlı Bakım Teknikeri ve Hizmetli, Diğer Personel İhtiyacımız ise Hizmetli, Sekreter, Hasta Bakım Personeli, Teknik Personellerdir. Fiziki ihtiyacımız olarak da Yoğun Bakım Yatağı, Ameliyathane Kapasite Artımı, Öğrenci Amfileri ve Kantin’dir. 2020 yılındaki plan ve projelerimiz ise şunlardır; 400 Yataklı Ek Bina İnşaatı, Ameliyathane Tadilatı, 20 yataklı Yoğun Bakım Yapılması, Bina Galeri Boşluğu Değerlendirmesi ve Yeni Kantin Binası İnşaatı olarak belirledik.’’ diye konuştu.

Hasta Olan Vatandaşalrımız Öncelik Olarak Aile Sağlığı Merkezine Gitmeli

Toplantıda bir konuşmada Niğde İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç yaptı. Yaptığı konuşmada hastaların yanlış yol izlediğine değinen Müdür Dr. Dursun Koç, ‘‘Hasta olan vatandaşlarımız öncelikle direk olarak acil servise geliyorlar ve acil servislerde yığılma oluyor. Bu yüzdende görevli arkadaşlarımızın bakma olasılığı zorlaşıyor. Hasta olan vatandaşlarımız öncelikle Aile Sağlığı Merkezlerine gitseler sağlık yönünden bu kadar sıkıntı çekmeyiz. Sağlık Merkezine gidip de hastalığı iyileşmiyorsa ikinci plan olarak hastaneleri ve acil servisleri kullansalar daha doğru olacaktır.’’ dedi.

Toplantı basın mensuplarının sorularının yanıtlanmasının ardından sona erdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.