Nigdemiz.com

Bor Belediyesinde Başkanlık Devir Teslim Tamam

  • 08 Nisan 2019
  • 312 kez görüntülendi.
Bor Belediyesinde Başkanlık Devir Teslim Tamam

Ak Parti’den Bor Belediye Başkanı Seçilen Serkan Baran, önceki dönem Belediye Başkanı Sıtkı Erat’tan Bor Belediye binası önünde yapılan törenle başkanlığı devir aldı.

Bor Belediye binası önünde yapılan devir teslim törenine Ak Parti Milletvekili Selim Gültekin, Ak Parti Niğde İl Başkanı Mahmut Peşin, Merkez İlçe Başkanı Mehmet Ali Şafak, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir,  Ak Parti Bor İlçe Başkanı Mustafa Altunbaş ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Törende ilk konuşmayı Ak Parti Bor İlçe Başkanı Mustafa Altunbaş yaptı. Mustafa Altunbaş, konuşmasında “ Üç aylık seçim çalışmalarını başarı ile tamamlamış bulunuyoruz. Teşkilatımızın her kademesi gece gündüz çalışarak büyük bir gayret göstermiştir, kendilerine çok teşekkür ederim. Belediye Başkanımız Serkan Baran ile tam bir uyum içinde beraberce başarılı bir süreç tamamlanmıştır. Kendileri her fırsatta istişare yolunu seçerek alınan kararları uygulamış ve takip etmiştir. Muhalefetin centilmenlik anlaşmalarını çiğnemelerine, Ak Parti’deki AKP’lilerin ihaneti net edip ters çalışmalarına rağmen büyük bir sabır ve özveri göstererek dik ve dürüst duruşunu bozmamıştır” diyerek gönül belediyeciliğinin yapılacağını belirterek yeni başkan Serkan Baran’a başarılar diledi.

Bor Belediye önceki dönem başkanı Sıtkı Erat ’da devir teslim öncesi kısa bir konuşma yaptı. Borçsuz bir belediye devir aldığını ve yine borçsuz ve artıda bir belediye devrettiğini belirten Sıtkı Erat, yeni Başkan Serkan Baran’a da başarılar diledi.

Niğde Milletvekili Selim Gültekin bir konuşma yaptı. Selim Gültekin, Serkan Baran’ın projelerine Ankara’dan destek vereceklerini, Ankara’ya yüzlerinin ak olarak gideceğini belirterek Serkan Baran’a başarılar diledi.   İl Başkanı Mahmut Peşin’ de Bor için hizmet eden bütün belediye başkanlarına teşekkür ederek konuşmasına başladı. Serkan Başkanı da kutlayan Mahmut Peşin, Niğde genelindeki seçimlerdeki başarılarından söz ederek partililerini kutladı.   Niğde Belediye Başkanı olan Emrah Özdemir’de törende bir konuşma yaptı. Birlikte hem Niğde’de hem Bor’da beraber başarılı işlere imza atacaklarını, çok çalışacaklarını, Bor Belediye eski başkanı Sıtkı Başkanında çok iyi hizmetler yaptığını da belirterek kendisine teşekkür etti. Artık herkesi kucaklamak zamanı olduğunu, oy veren vermeyen herkesi kazanacaklarını, gönüllere gireceklerini ve hem Niğde’de hem Bor’da güzel hizmetlere vesile olacaklarını belirtti.

SEÇİMİN KAZANANI BOR’DUR, BORLUDUR…

Bor Belediye Başkanı Serkan Baran ise törende alkış ve sloganlarla konuşma yaptı.  Serkan Baran, konuşmasında; Sizler bize bir emanet verdiniz, bu güzel ilçemizi birlikte çok daha ileriye taşıyalım, bunun içinde önderliği sen yap dediniz bana.  Bizler önce bu görevi yerine getiren memleketimiz için taş üstüne taş koymuş, Sıtkı Başkanım ve daha önce belediye başkanlarımızdan Allah razı olsun. Bizler bu bayrak yarışında görevi teslim aldığımız noktadan çok daha ileri taşımak amacıyla yola çıktık. Rabbim mahcup etmesin. Bütün engellere rağmen, insanlarımızın gönlüne girmeyi başardık. Memleketimizde temiz, saygılı maddiyata dayanmayan siyaset anlayışının kazanabileceğini ispat ettik. Seçim sürecinde olduğundan daha çok azimle sizlere ayrım yapmadan hizmet etmek için elimizden gelenin fazlasını yapacağımızdan emin olunuz. Yeni dönemde her bir ferdi kucaklayacağız, bütünleştirici olacağız.  Belediye meclisimizde görev yapan arkadaşlarımız ile birlikte memleketimiz için önemli hizmetler yapacağımızdan eminim. Bu seçiminin kazananı ben değilim, bu seçimin kazananı Bor’dur.” dedi.

Konuşmaların ardından Bor Belediye Başkanlığı makamına çıkan Serkan Baran ve partililer tebrikleri Kabul etti.

Serkan Baran’ı makamında ilk kutlayan,  daha önce Bor Belediye Başkanlığı yapan Yahya Baran oldu. Babasının elini öpen Serkan Baran duygulu anlar yaşadı.

Daha sonra tebrikleri ve belediye personelini kabul ederek onlarla tanıştı,  sohbet etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!