Bor’a ‘Üretici Pazarı’ - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Bor’a ‘Üretici Pazarı’

  • 14 Haziran 2017
  • 438 kez görüntülendi.
Bor’a ‘Üretici Pazarı’

Niğde’nin Bor İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erdem Nortcu, çiftçilerin ürettiği doğal, organik yerli ürünlerin pazarlanması için Üretici Pazarı kurulacağını söyledi.

Bor ve köylerinde 20 bin kişinin yaşadığını belirten  Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erdem Nortcu, bu nüfusun tek geçim kaynağının da tarım ve hayvancılık olduğu kaydetti.

Çiftçilerin üretiminin pazarlanması için Üretici Pazarı kuracaklarını belirten Erdem Nortcu, “Çiftçimiz topraklarında üzerine düşen görevi yapmakta ürününü en güzel şekilde yetiştirme gayretinde. Ancak ürettiği ürün gerçek değerini bulamıyor. Ürününe değerini başkaları biçiyor.  Bu üretim tarzında ilerleme ve büyüme olmuyor, kişisel çabalarla ancak bir şeyler yapılabiliyor.

Üreticimiz ürününe değer biçebilmesi, nihai tüketiciye ulaşabilmesi, aracısız iletişimi kurması önemlidir. Bu amaçla Bor Salı pazarı yerinde kurulacak olan Üretici Pazarı anlayışında bunları hedeflemekteyiz.

Bu büyük buluşma ile oluşacak pazara göre 12 ay üretim modeli oluşturabilirsek iç tüketimimizi ilçemiz çiftçilerimizden sağlayabiliriz. Komşu illere bağımlılığımız kalkar. Çiftçilerimize sera gibi yeni alanlarda üretime aktif olarak yönlendirebiliriz” diye konuştu.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!