Bu Başarı Tüm Türkiye’nin - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Bu Başarı Tüm Türkiye’nin

  • 15 Mart 2018
  • 271 kez görüntülendi.
Bu Başarı Tüm Türkiye’nin

Niğde’yi Temsil eden İşitme Engelliler Güreş Milli Takım Sporcuları Türkiye Şampiyonası’nda kupaları silip süpürerek hem birinciliği hem ikinciliği hemde üçüncülüğü aldılar.

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonunun 2018 yılı faaliyet programında yer alan Türkiye İşitme Engelliler Serbest ve Grekoromen Güreş Şampiyonası 09-11 Mart 2018 tarihleri arasında Amasya’da yapıldı. Yıldızlar-Gençler ve Büyükler kategorisinde gerçekleştirilen Şampiyonaya ülke çapında 52 kulüpten 150 sporcu katıldı.

11-17 Haziran 2018 tarihleri arasında Rusya’da  düzenlenecek olan Avrupa Yıldızlar-Gençler-Büyükler Güreş Şampiyonasında ülkemizi temsil edecek olan İşitme Engelliler Güreş Milli Takımı bu şampiyona sonucunda şekillendi. Müsabakalara ilimizi temsilen katılan sporcularımız Kadir Kuş 77 Kg’da Türkiye Şampiyonu, Mustafa Baki 63 Kg’da Türkiye 2.si ve Ahmet Talha Kacur 85 Kg’da Türkiye 3.sü oldu. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Harun Turhan müsabakalardan dereceyle dönen güreşçileri tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!