BÜYÜKLERİN HAYALİNİ MİNİKLER GERÇEKLEŞTİRDİ! - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

BÜYÜKLERİN HAYALİNİ MİNİKLER GERÇEKLEŞTİRDİ!

  • 16 Mayıs 2018
  • 147 kez görüntülendi.
BÜYÜKLERİN HAYALİNİ MİNİKLER GERÇEKLEŞTİRDİ!

Niğde BİLSEM’in Tarih ve Kültür Projesine TÜBİTAK’tan Destek

Niğde’nin “Tarih ve Kültür Karıncaları” adlı projesi TÜBİTAK tarafından desteklenmeye değer bulundu.

TÜBİTAK “4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları” çağrısı kapsamında, Niğde Bilim ve Sanat Merkezi Sosyal Bilgiler Öğretmeni Ahmet Kılıç’ın yürütücülüğünde, hazırlanan “Niğde’nin Tarih ve Kültür Karıncaları-2” adlı proje önerisi 2018 yılında TÜBİTAK tarafından desteklenmesine karar verilen projelerden biri oldu.

PROJENİN AMACITARİH VE KÜLTÜR BİLİNCİ OLUŞTURMAK

Uygulanacak Projenin amacı; Niğde ilinde öğrenim gören ortaokul öğrencilerinin yaşadıkları şehrin tarihi mekânlarını-kültürel özelliklerini keşfederek tanımaları, merak duygularını harekete geçirip yaşayarak öğrenmeleri, grup çalışmalarına aktif katılmaları, öğrencilerde tarih ve kültür bilinci oluştururken aynı zamanda bunları korumalarıdır. Altı gün sürecek projenin hedef kitlesini Niğde merkez ve merkeze bağlı devlet ortaokullarında öğrenim gören yirmi kız, yirmi erkek olmak üzere kırk öğrenciden oluşacak. Etkinliklerde farklı öğrenme tür ve yöntemleri seçilerek, her bir öğrencinin öğrenme stiline uygun öğrenme ortamları hedeflenmektedir.

Proje sonucunda öğrencilerin tarih ve kültür bilincinin artması, disiplinler arası etkinliklerle kazandıkları becerileri günlük hayatta kullanmaları ve bilime olan bakış açılarının olumlu yönde değişmesi beklenilmektedir.

Niğde Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü İsa Aliç, özel yetenekli öğrencilerin geleceğe yön verecek bireyler olarak yetişmelerini sağlamayı amaçladıklarını söyledi. Bu amaç doğrultusunda öğrencilerin ulusal tarih ve kültür eğitimlerinde model alınan bir kurum olmayı hedeflediklerini belirtti. Ayrıca ekip olarak “Başarının Sonuç Değil, Bir Süreç” olduğu bilinciyle hareket ettiklerini dile getirirken çalışmalarında kendilerini yalnız bırakmayan İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar’a ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Sinan Ecer’e çok teşekkür etti.

Başvuru tarihleri ve diğer bilgiler şöyle;  Öğrenci Başvuru Tarihi: 14-24 Mayıs 2018, Başvuruların Değerlendirilmesi: 28-31 Mayıs 2018, Başvuru Sonuçlarının İlanı: 01 Haziran 2018, Proje Tarihi: 25-30 Haziran 2018. Başvuru Adresi: http://nigdenintarihvekulturkarincalari.wordpress.com/.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!