Nigdemiz.com
buy Instagram followers

ByLock’a 71 Bin 688 Kez Bağlandığı Tespit Edildi

  • 14 Ekim 2019
  • 683 kez görüntülendi.
ByLock’a 71 Bin 688 Kez Bağlandığı Tespit Edildi

FETÖ üyeliğinden 8 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan eski Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Peker’in, kullanmadığını öne sürdüğü ByLock’a 71 bin 688 kez bağlandığı tespit edilirken ByLock şifresi olarak 27 ve 51 rakamlarını yani görev yaptığı ve memleketi olan illerin plakala kodlarını kullandığı tespit edildi.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden 8 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan eski Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Peker hakkındaki hükmün gerekçesinde, sanığın kullanmadığını öne sürdüğü örgütün kriptolu haberleşme programı ByLock‘a 71 bin 688 kez bağlandığının tespit edildiği bildirildi.

Sanığın ByLock’taki kullanıcı adı ve şifresinin de yer aldığı gerekçeli kararda, “Sanığa ait nüfus kayıtlarından anlaşılacağı üzere sanığın kullanıcı adı ve şifresinde geçen isimlerin çocuklarının isimleri olduğu, şifresinde geçen 27 rakamının sanığın başsavcılık yaptığı Gaziantep plaka numarası olduğu, ayrıca yine kullanıcı adında geçen 51 rakamının ise sanığın memleketi Niğde’nin plakası olduğu görülmüştür.” ifadeleri kullanıldı.

HÜKÜM

Kararda, ByLock tespit tutanağı, tanık beyanları, ihraç kararı, HSK raporları ve örgüt mensuplarıyla irtibatı dikkate alındığında Peker’in FETÖ üyesi olduğunun anlaşıldığı ifade edildi. Sanık ile örgüt arasında hiyerarşik ilişki nedeniyle suçun maddi ve manevi unsurlarının oluştuğu vurgulanan kararın devamında, Peker’in “silahlı terör örgütüne üyelik” suçunu işlediğinin altı çizildi. Bu kapsamda eski savcı Peker’e 8 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verildiği belirtildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!