Nigdemiz.com

ÇAMARDI BADEMDERE BARAJI TAMAMLANDI

  • 05 Aralık 2018
  • 311 kez görüntülendi.
ÇAMARDI BADEMDERE BARAJI TAMAMLANDI

Proje ile bin 720 dekar zirai arazi sulanacak.

AK Parti Niğde Milletvekilleri Yavuz Ergun ve Selim Gültekin Çamardı Bademdere Barajının tamamlandığının müjdesini verdiler.

DSİ Niğde’ye yaptığı yatırımlarla şehrin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlara içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor.

AK Parti Niğde Milletvekilleri Yavuz Ergun ve Selim Gültekin konu ile ilgili olarak şu bilgileri verdiler: “Niğde ve ilçelerinde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır. Büyük sulama projeleri alanları dışında kalan kırsal kesimlerde kısa sürede sulu tarıma geçilmesi ve civardaki içme kullanma suyu ihtiyaçlarının karşılanması hedeflenen ‘GÖLSU’ projesi kapsamında Niğde ilimizde nasibini aldı.

PROJE İLE BİN 720 DEKAR ZİRAİ ARAZİ SULANACAK

Çalışmaları tamamlanan Niğde Çamardı Bademdere Barajı tamamlandı. Çamardı Bademdere barajında depolanacak su ile 1.720 dekar zirai arazi sulanacak.

Temelden yüksekliği 35 metre olan ve 648 bin metreküp su biriktirme hacmine sahip Niğde Çamardı Bademdere Barajının Sulama İnşaatının da tamamlanması ile bölgede yapılacak sulu tarım ile birlikte hem tarlalardaki verim artıracak, hem de yörede ürün çeşitliliğini sağlayacak. Projenin tamamlanması ile 2018 birim fiyatları ile ülke ekonomisine yıllık 1 milyon 100 bin TL katkı sağlanması hedefleniyor.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!