Nigdemiz.com

ÇAMARDI’YA CEVİZ BAHÇELERİ KURULACAK

  • 16 Kasım 2018
  • 337 kez görüntülendi.
ÇAMARDI’YA CEVİZ BAHÇELERİ KURULACAK

KOP Destekli 2 Projenin de Yüzde 70’i Hibe

Niğde Çamardı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünün KOP İdaresi Kırsal Kalkınma Programına sunduğu 2 proje kabul edildi. Bu projelerden birisi 15 vatandaşın faydalanacağı “Isı Yalıtımlı Çadır Ağıllar” diğeri ise Ören sulama havzasına damla sulama ile “Ceviz Bahçeleri” projesi

Çamardı’da gerçekleştirilecek projelerin imza altına alındığını ve bu projeler ile birlikte bölgenin ve ilçenin önemli bir adım attığını belirten Çamardı İlçe Tarım ve Orman Müdürü Kenan Reyhandalı, projelerin KOP tarafından yüzde 70 hibe verileceğini belirti.
“KOP ile Geleceğim Güvende” projesi kapsamında Niğde Çamardı ilçesinde 15 vatandaşa (7×34) 238 metrekare alana sahip ısı yalıtımlı çadır ağıl kurulumu gerçekleştirilecek.

Gelir seviyesi düşük Küçükbaş hayvan sahibi vatandaşlarımıza ait hayvanların; İlçenin ağır hava şartlarından ve predatör hayvan saldırılarından korunabilmesi, vatandaşlarımızın daha az stresli bir ortamda havyan popülasyonlarının artışına imkan sağlayacak.

566 bin 500 TL toplam maliyete sahip projemiz yüzde 70 oranında hibe ile KOP İdaresi Başkanlığı tarafından desteklendi.

10 BİN 500 ADET CEVİZ FİDANI DİKİLECEK

Konu hakkında açıklamalarına devam eden Çamardı İlçe Tarım ve Orman Müdürü Kenan Reyhandalı “Diğer bir projemiz olan “Ören Göletinden KOP İle Gelen Bereket” isimli projemiz kapsamında ise; Ören Göleti Sulama Havzasında bulunan 500 dekar araziye 10.500 adet Fernor – Franquette (tozlayıcı) cinsi ceviz fidanı ve 125.000 metre damla sulama borusu ile Ceviz Bahçeleri tesis edilecek ve bölge halkının kalkınması sağlanacaktır. 365,000 TL toplam maliyete sahip projemizi yine %70 oranında KOP İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenmiştir. Çamardı İlçe Tarım ve Orman Müdürü Kenan Reyhandalı “Projelerimizden faydalanmak isteyen vatandaşlarımızın 12.11.2018 tarihinden itibaren Çamardı İlçe Müdürlüğümüzden detaylı bilgi alarak başvuruda bulunabilirler. İlçemize yapılan tüm yatırımların halkımızın kalkınmasına faydalı olacağını ümit eder, hazırlık aşamasında emeği geçen personellerimize ve projelerimiz kabulü sırasında bizleri destekleyen KOP İdaresi Başkanlığına; şahsım, kurumum ve Çamardı Halkı adına teşekkür ederim”diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!