CAMİLER ÇOCUKLARLA DOLDU TAŞTI - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

CAMİLER ÇOCUKLARLA DOLDU TAŞTI

  • 29 Haziran 2018
  • 200 kez görüntülendi.
CAMİLER ÇOCUKLARLA DOLDU TAŞTI

2017-2018 eğitim ve öğretim döneminin bitmesi ile her yıl açılan Kur’an-ı Kerim kursları geçtiğimiz gün itibariyle Niğde’de başladı.

Türkiye genelinde olduğu gibi Niğde’de de okulların tatil olmasıyla birlikte yaz kuran kursları başladı. Öğrenciler, Kur’an eğitimi için camilere ve Kur’an Kurslarına akın etti.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen ve yaz tatili boyunca Kur’an, ibadet, ahlak ve dini bilgilerin verileceği “Kur’an ayında Kur’an’la Buluşalım”  temasıyla “Yaz Kur’an Kursları” Niğde’nin bütün camilerinde ve kuran kurslarında öğrencilere eğitimlerin verileceği bildirildi.

KUR’AN AYINDA KUR’AN’LA BULUŞALIM

Niğde İl Müftüsü Alaattin Gürpınar, “Yaz ayı boyunca 3 dönem halinde Yaz Kur’an Kursları açıyoruz. Kur’an ayında Kur’an’la Buluşalım, sloganıyla camilerimizde ve kuran kursularımızda köy, kasaba ve merkez en ücra köşelere kadar, vatandaşlarımızdan arzu edenlerin çocuklarına dini Allah’ın kitabı Kuranı öğretmek için bütün görevlilerimiz seferber oldu” dedi.

Niğde İl Müftüsü Alaattin Gürpınar “Eğer biz büyükler camilerde saf tutup namaza durduğumuzda arkadan çocuk cıvıltıları gelmiyorsa geleceğimizden endişe etmeliyiz. Bilakis bu cıvıltıları zikir gibi görmeliyiz. Caminin tesbihatıdır o sesler. Camileri cennet bahçelerine çevirmek istiyorsak çocuklarımızla doldurmalıyız camilerimizi. Aileler ister tatile gitsin ister evlerinde kalsınlar, ister yaylalara çıksınlar ister mevsimlik işçi olarak başka şehre gitsinler bilsinler ki Diyanet İşleri Başkanlığı olarak her nerede olursanız olun sizlerin gençlerimizin, çocuklarımızın hizmetinde olduğumuzu ifade etmek istiyorum” dedi.
müftü Gürpınar, Yaz Kur’an kurslarını ve Kur’an eğitimini son derece önemli bulduklarını kaydederek, Diyanet İşleri Başkanlığının sayısız hizmetleri arasında en önem verdikleri hizmetin, geleceği inşa eden yaz kursları olduğunu belirtti..


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!