CHP il Başkanından Polis Haftası Mesajı - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

CHP il Başkanından Polis Haftası Mesajı

  • 09 Nisan 2018
  • 278 kez görüntülendi.
CHP il Başkanından Polis Haftası Mesajı

Niğde Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Erhan Adem 10 Nisan Polis haftası nedeniyle yazılı mesaj yayınlayarak Emniyet Teşkilatının tüm mensuplarının 173. kuruluş yıldönümünü kutladı.

Niğde Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Erhan Adem; “ 10 Nisan 1845 de İstanbul’da Polis adıyla bir teşkilat kurulmuş ve bu teşkilatın görevleri‘’polis nizamnamesi’’  ile belirtilerek yabancı elçiliklere duyurulmuştur. Polis mesleği  güvenlik ve huzurunun temini,toplumların birleşmeleri,büyümeleri,gelişmesi ile birlikte hangi yönetim şekline sahip olursa olsunlar devletlerin önem verdikleri bir kurum haline gelmiştir” dedi.

Adem, “Polis bu gün Atatürk ilkeleri ışığında özgürlükçü, demokratik düzen içinde, millet olarak varlığımızın sürdürülmesi halkımızın canının ve malının korunması ,suç işlemeye yönelik davranışların önlenmesi, suçluların yakalanarak adalete teslimi ve ilgili yasa ve yönetmeliklerin kendisine verdiği diğer görevleri büyük bir gayretle  yerine getirmektedir.Emniyet Teşkilatının tüm mensuplarının 173. kuruluş yıldönümünü kutluyor,teşkilatın her kademesinde hizmet vermiş, şehit polislerimizi rahmetle anıyor, görevleri başındaki fedakar polislerimiz ve bütün teşkilat mensuplarının çalışmalarında başarılar dilerim” diye konuştu.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!