CUMHURİYET ORMANI FİDANLARLA BULUŞTU - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

CUMHURİYET ORMANI FİDANLARLA BULUŞTU

  • 30 Ekim 2018
  • 136 kez görüntülendi.
CUMHURİYET ORMANI FİDANLARLA BULUŞTU

Niğde’de “Daha Yeşil Bir Niğde İçin, El ele Verelim Umutlarımızı Fidan Dikerek Yeşertelim” projesi kapsamında  “95. Yıl Cumhuriyet Ormanı” oluşturuldu.

Niğde Merkeze bağlı Kiledere Kasabası’nda ağaçlandırma sahasında Niğde Orman İşletme Müdürlüğü iş birliği ile oluşturulan  “95. Yıl Cumhuriyet Ormanı” fidan dikim törenine Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Niğde Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, Niğde İl Jandarma Komutanı Albay Garip Gümüş, kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Fidan dikim töreninde konuşan Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Niğde’de “Daha Yeşil Bir Niğde İçin, El ele Verelim Umutlarımızı Fidan Dikerek Yeşertelim” isimli bir proje kapsamında 120 bin fidan dikimi gerçekleştirileceklerini söyledi.

Niğde’nin  Türkiye’deki orman varlığı en az olan illerden birisi olduğunu belirten Vali Şimşek: “Niğde’de toplam alanın sadece yüzde 8’i orman.  Dolayısıyla “Daha Yeşil Bir Niğde için, El ele Verelim Umutlarımızı Fidan Dikerek Yeşertelim” isimli bir proje daha başlattık.  İlkini de Kiledere kasabasında gerçekleştiriliyoruz.  Bu proje kapsamında genel toplamda yaklaşık 400 dekar alanda 120 bin fidan dikimi gerçekleştirilecek. Bu şekil de çocuklarımıza ağaç sevgisini kazandırmayı bizden sonraki nesillerde daha yeşil bir Niğde bırakmayı amaçlıyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından fidan dikimi gerçekleştirildi.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!